פרגולה לפנטהאוז

תוכן עניינים

כל האפשרויות ליצירת החוויה המושלמת - פרגולה לגג

יש לכם גג רחב ידיים או מרפסת גדולה בין אם זה בדירה או בפנטהאוז אף בית בית פרטי ואתם מעוניינים לקרות את השטח באמצעות פרגולה. ישנם סוגים שונים של פרגולות, כיצד נדע איזו מתאימה לנו.  

היום כבר לא נדיר למצוא דירות עם מרפסת של 100 מטר או יותר ודירות פנטהאוז עם גגות רחבי ידיים המציבות סטנדרט מחייה מפנק במיוחד. זה נהדר ובהחלט משדרג את חווית המגורים בצורה מופלאה, יחד עם זאת חייבים לקחת בחשבון גם פתרונות הצללה בדמות פרגולה לגג או פרגולה למרפסת אשר יהפכו את חווית השימוש בשטחים אלו לאפשריים ונעימים עם הגנה ראויה משמש וגם מגשם. 

האפשרויות בשנים האחרונות לפרגולה לגג או לפרגולה בפנטהאוז עברו שדרוג משמעותי והדגש היום, מלבד השימוש בחומרים איכותיים הוא גם על מראה יוקרתי ועיצוב מרשים התואם או משדרג את העיצוב הקיים. הסיבה העיקרית לשדרוג היא בניה רבה יותר של דירות בעלות שווי גבוה מאוד והשוק כולו התאים את עצמו למצב ועבר שדרוג משמעותי. 

אלו אפשרויות קיימות בפנינו בבואנו לבחור פרגולה? אלו סוגי תמיכות אפשריות? האם נבחר בפרגולה תלויה או כזאת הנתמכת על עמודים?  מהם סוגי החומרים האפשריים כיום? האם היא חייבת להיות מעץ? או אולי נבחר לעשות שימוש בחומרים החדשים שמציע כיום שוק זה כמו ברזל או אלומיניום?  האם נדרש היתר בניה? לפניכם סקירה על מגוון הפרגולות האיכותיות מבית פרגולה ישראלית המתמחה בפתרונות קצה לקצה ותוכל לתכנן ולבנות עבורכם את הפרגולה המתאימה ביותר למרחב הפתוח שלכם

בארץ שטופת שמש כמו שלנו גג פרגולה הן צמד מילים נרדפות

מטרתה העיקרית של פרגולה היא קודם כל להגן מהשמש. הממוצע בישראל מדבר על כ 30 ימי גשם בשנה, מה שמציב את ארצנו הקטנטונת בראש הטבלה מבחינת ימי שמש, לא סתם צמחה פה תעשייה שלמה של גגות סולאריים מצד אחד ומרפסות וגגות לדירות מגורים מצד שני. גג או מרפסת בדירה או בית מגורים משדרגים משמעותית את חוויית הדיור, אך תחת השמש הישראלית הקופחת, חוויה זו גם בקלות יכולה להפוך לבלתי אפשרית ואף מסוכנת. הפתרון הוא בדמות הצללה של אזורים שלמים או חלקיים בגג או במרפסת עם פרגולה איכותית שמספקת לנו הגנה יעילה מקרני השמש ועל הדרך גם הגנה מגשם.  ההגנה הזו חשובה לא רק לשעות בהן אנו באמת נוכחים בשטח אלא בעיקר, שאלו למעשה רוב השעות לשעות שאנחנו לא נוכחים אבל כן מעמידים בשטח ציוד וריהוט, בין אם זה מערכת ישיבה או גריל יקר.  קרני השמש החזקות עושות שמות ומייבשות חלקי פלסטיק ועץ במהירות רבה.  השחיקה והבלאי של עצמים העומדים שעות רבות בשמש יום אחר יום היא בלתי נמנעת.  מצד שני לדאוג לכיסוי הולם כל רגע שאנחנו לא שם, יפגע משמעותית בשימושיות ובחוויה. הפתרון הפשוט והיעיל הוא בניית פרגולה.  

פרגולה לפנטהאוז
פרגולה לגג

פרגולה לגג

אם התרגלנו לראות פרגולה לגג שהותקנה בשנות ה-80 וה-90 והיא עשוייה עמודי עץ פשוטים צבועים בדרך כלל בצבע חום זהה ואחיד בין כולן עליהם ציפוי סנטף פשוט, הרי שזהו כבר מזמן לא המצב. התחום עשה קפיצת מדרגה משמעותית מאוד והתאים את עצמו לשווי נכסי היוקרה המחזיקים בגגות, מרפסות ושטחים פתוחים כגון פנטהאוזים, דירות גג ודירות עם מרפסות גדולות. על הדרך נהנים מהמצב כולם, גם אלו שבבעלותם דירה "רגילה" אבל עם גג או מרפסת גדולה. העיצובים פרגולה לגג כיום עושים שימוש במגוון חומרים רחב ואיכותי ומעניקים גם יכולת עיצובית מרשימה שפעמים רבות משדרגת את המראה הכללי ומוסיפה לו יוקרה לצד השימושיות המבוקשת. ניתן לבקש היום פרגולה לגג העשויה שלד ברזל או אלומיניום עם מראה דמוי עץ. היופי הוא שניתן לעצב את הפרגולה ממש בהתאמה אישית יחד עם הלקוח ולהגיע לכל צורה ושימושיות מבוקשת.

גם העמידות והתחזוקה של הפרגולה לגג הן לאין ערוך משופרות מאשר בעבר הודות לשימוש בחומרים מתקדמים אשר מסוגלים לעמוד שנים ארוכות תחת קרינת השמש החזקה של ישראל. 

פרגולה למרפסת

מאז עבר בישראל לפני כעשור חוק המרפסות, לא רק שנוספו אלפי מרפסות לבניינים קיימים, הרי שכבר קשה למצוא בנייה חדשה שאינה כוללת מרפסת שמש מפנקת כחלק בלתי נפרד מהמפרט של הדירה. בכלל, ישראלים אוהבים מרפסות.  ההיצע הקיים כיום בתחום ההצללות הקבועות למרפסות בדמות פרגולה הוא מרשים וכולל מגוון רחב מאוד של עיצובים ייחודיים ואם פעם דייר שחשקה נפשו בפרגולה היה בוחר ממפרטים קיימים, הרי שהיום הלקוח שוטח את חלומו וחזונו פרגולה שהוא מדמיין והיא קמה לתחייה בפועל.  פרגולה יכולה להיות עומדת או תלויה, נוכל לבחור את רמת ההצללה על ידי קביעת המרווחים בין האגדים. הפרגולה יכולה להיות מעוגנת רק לקיר או גם לכלול עמודים תומכים, לכלול גג מאוורר או גג אטום לגשם. החומר המועדף פרגולה כיום הוא אלומיניום, פרגולה מאלומיניום כיום נחשבת לקצת יותר יקרה מברזל או אך הוא מביא עימו עמידות גבוהה מאוד לאורך שנים רבות ואינו דורש תחזוקה ותיקונים כך שבחישוב לטווח ארוך הוא המשתלם ביותר, מה גם שניתן לשחק עם העיצובים כיד הדמיון יותר מאשר בחומרים אחרים מפני שהאלומיניום הוא חומר קל יותר מאשר ברזל או עץ. 

יחד עם זאת ישנם אנשים אשר אוהבים את המראה הכפרי שמספק העץ או המראה המודרני הכבד של הברזל וגם כאן ניתן לספק פתרונות מתקדמים ושימושיים. 

מחירים צפויים לפרגולות

ככלל, מחירי פרגולה הם מותאמים אישית לאחר בחינה מדוקדקת של השטח בו היא תתוקן, אפשרויות התליה, סוגי החומרים וכמובן גודלה אולם ניתן לתת סדרי גודל בהתאם לפרמטרים קבועים פחות או יותר. 

פרגולת אלומיניום למשל תתחיל בכ-400 ש"ח למטר רבוע. פרגולת עץ היא בעל מחיר דומה של כ-450 ש:ח למטר. פרגולות ברזל ניתן להתקין במחירים של בין 300-500 ש"ח למטר. יש לקחת בחשבון שמחירים אלו אינם כוללים כמובן את שירותי המדידה, ההובלה וההתקנה עצמה.  אלו הם רק מחירי החומרים ואלו כמובן משתנים בהתאם לעיצוב הנבחר ומתייחסים לסטנדרט נפוץ. אנו יכולים לבחור לשחק עם עובי הקורות למשל.  הוספת תמיכות לפרגולות גדולות וכדומה, מה שמשפיע על המחיר. 

האם נדרש היתר בניה?

בשנת 2014 עבר תוקן החוק המחייב היתרי בנייה והחל מתיקון זה לא נדרש היתר בניה פרגולה תחת התנאים הבאים: 

  • על הפרגולה להיות בשטח של פחות מ 50 מטרים רבועים או רבע מהשטח עליו היא נבנית. 
  • אסור על חומר הקירוי/הצללה להיות אטום לחלוטין אלא להעביר מידה מסוימת של אור
  • אין לבנות פרגולה קירות
  • על הבניה להיות מחומרים קלים בלבד, כלומר לא בלוקים ובטון 

לכל מי שחורג מנתונים אלו מוזמן להיכנס לעמוד חוק הפרגולות ולקרוא בהרחבה אודות החוקים ובפרט חוק הפרגולות.

חשיבה עיצובית מתקדמת ליצירת פרגולה לגג המשתלבת בעיצוב ומשדרגת אותו

כל תהליך החשיבה, התכנון והייצור של פרגולה עבר שינוי מהותי בעשור האחרון, לתהליכי הייצור נכנסו טכנולוגיות חדשות ומשתלבים בו חומרים מתקדמים המאפשרים יצירת מראה ייחודי ויוקרתי. נוכל כיום לבחור למשל עיצוב המשתלב בנוף הטבעי באמצעות השימוש באלומיניום בעל מרקם ומראה של עץ טבעי או למשל  שימוש בברזל לצד חומרים נוספים כמו זכוכית ועץ. ניתן לבחור מבין מאות עיצובים קיימים בקטלוג או לעבוד יחד עם מתכנן ומעצב על עיצוב ייחודי ומותאם אישית. התוצאה הן פרגולה לגג או פרגולה לפנטהאוז או מרפסת בעלות מראה סופר מודרני או כפרי אותנטי אשר לא יכולנו להגיע אליו בעבר. התוספת גם משרתת אותנו כדיירים וגם תורמת לערך הנכס. 

פתרון קצה לקצה הכולל ייעוץ תכנון וייצור

פרגולה ישראלית מתמחה בכל התהליך כולו ומספקת פתרון מקצה לקצה, החברה אינה עושה שימוש בקבלני משנה או יצרני עזר אלא מייצרת את כל השלבים במתקני הייצור שלה וכך משיגה שליטה מירבית על כל התהליך לצד נוחות תכנונית וביצוע מבוקר ומוקפד. הלקוח מצידו נהנה מתוצאה צפויה התואמת בדיוק את התכנון בלי הפתעות אשר תלויות בגופים נפרדים שלא תואמו כראוי. פרגולה ישראלית מעמידה לרשות לקוחותיה שירותי ייעוץ משלב החלום והדמיון ועד לשלב ההתקנה הסופית. כל לקוח מקבל ליווי מקצועי הלוקח בחשבון את צרכיו הייחודיים וההתאמה האישית לאזור התקנת הפרגולה יחד עם שירותי עיצוב והנדסה כדי כדי ליצור את הפרגולה המושלמת. החברה חרטה על דגלה את הסלוגן שהוא כלל הברזל שלה והוא שאין כללי ברזל. לצד ביצוע סופר איכותי ויצירה עדינה ומדויקת להפליא העושה שימוש בחומרים הכי איכותיים הקיימים כיום בעולם זה, אנחנו קודם כל קשובים לצרכי הלקוח ונעשה ככל הנדרש על מנת ליצור עבורו את המוצר המתאים לו ביותר הן מבחינת נראות והן שימושיות. פרגולה ישראלית רואה בעבודת הייצור שלה לא פחות מעבודת אמנות וכך גם היחס של המתכננים, המעצבים והמהנדסים המעורבים בכל פרויקט. 

בחירה נכונה מתחילה בידע. יש לכם שאלות בנושא? אנחנו כאן.

התקשרו עכשיו:

אנחנו מאמינים בידע. נשמח לסייע ולייעץ לכם על מגוון מוצרי אלומניום החדישים שלנו, כאלו שיהפכו את הסביבה והחצר שלכם מודרנית יותר.

להצעת מחיר מנצחת!

השאירו פרטים ומיד נחזור אליכם

דילוג לתוכן