שער כניסה לחצר מברזל

שערי ברזל

שער כניסה לחצר מברזל – מחפשים שער כניסה מרשים, מאסיבי, יוקרתי ועוצמתי? מחפשים שער כניסה שנראה כאילו לקוח מתוך סרט על טירה ישנה, מבקשים שער כניסה שמייצר הרתעה, מבקשים שער כניסה שילווה אתכם במצב מעולה לאורך שנים ארוכות, מחפשים שער כניסה שהוא פיסת אומנות ייחודית? מוזמנים להתחיל לבחון אלו שערי כניסה לחצר מברזל ניתן למצוא אצלנו בחברת פרגולה ישראלית.

היכן נמצא שער כניסה מברזל?

שער כניסה מברזל ניתן למצוא באזור החצר במגוון מיקומים. זה יכול להיות שער כניסה ראשי לחצר שמהווה אמצעי הגנה ושמעניק נדבך עיצובי. זה יכול להיות שער שמחפה על דבר מה שמבקשים להסתיר מטעמי עיצוב (למשל אין זה רצוי להראות לעיני כל את עמדת הפח או את עמדת "הבלגן"). זה יכול להיות שער ברזל שמסתיר נקודה של גז, וזה יכול להיות שער מרשים ביופיו שמזמין להיכנס לנישה נוספת בגינה, למשל לאזור של בריכת השחייה, גינת הירק וכדומה.

חמשת התפקידים של שער כניסה מברזל

מכאן כפי שניתן להתחיל להבין, שער כניסה מברזל מבצע שני תפקידים חשובים:

 1.  מעניק מענה פרקטי
 2. מעניק מענה עיצובי

ציינו ששער כניסה לחצר מברזל מעניק מענה פרקטי רב חשיבות ומענה עיצובי מרשים ביותר, ופה אנחנו מבקשים לעצור להרחיב אודות 5 תפקידיו המקבילים של שער מברזל שמוצב במרחב החיצוני של הבית:

 1. הרתעה – שער כניסה לבית מברזל ראשית כל מייצר הרתעה. הברזל ידוע חומר מאוד קשיח וחזק, כך שראשית כל נוצרת הרתעה פסיכולוגית – ברור למי שמתכוון לפרוץ שאין מדובר בפעולה פשוטה. בנוסף, שער מברזל מרמז שאם הבעלים של הבית בחרו בשער כה איכותי, הגיוני שמותקנים בבית אמצעי הגנה נוספים, כך שאם חושבים לפרוץ, הרי שמדובר במשימה מורכבת ואף מסוכנת.

 2. גישה נוחה – שער כניסה לחצר מברזל מאפשר התנהלות נוחה. באמצעות שער כניסה ניתן לחוש פרטיות, ניתן לשלוט על מי נכנס למרחב הפרטי, ניתן לשחרר בחצר כלבים מבלי לחשוש שהם ייצאו למרחב הכללי, ניתן להיות רגועים כאשר הילדים משחקים בחוץ עם כדור ובאופן כללי ניתן לייצר תחימה פרקטית ופסיכולוגית. שער מברזל מבהיר מהו אזור הכניסה והיכן מתחיל ונגמר השטח הפרטי.

 3. תוספת עיצובית – שער כניסה לחצר מברזל מהווה תוספת עיצובית מרשימה ביותר. מדובר בשער שמושך תשומת לב, מרשים ביופיו, שמקרין איכות, שמעניק תוספת עיצובית לסך הסביבה החיצונית, ושמעניק אינספור אפשרויות עיצוביות, מכאן שאם רוצים לייצר קונטרסטיות או לחלופין להשלים את העיצוב הקיים (או פשוט למשוך תשומת לב), הרי שמדובר באלמנט שעונה על המטרה.

 4. איכות החומר – ברזל ידוע כחומר שיחסית למגוון מתכות אחרות אינו יקר, ובמקביל מאוד קל לעבוד עמו (נחשב חומר גמיש) והוא נחשב חזק, מאסיבי ומאוד עמיד. אי לכך כאשר עומדים להתקין שער כניסה לחצר, בהחלט מוטב שהוא יהיה עשוי מברזל, וזאת כי שער הוא אלמנט שבאים עמו במגע רב. שער פותחים וסוגרים מספר פעמים ביום. ילדים עשויים לטפס על השער. כדור רגל או אופניים ששייכים לילדים שמשחקים בחצר עשויים לפגוע ישירות בשער וכדומה. אי לכך כל עוד בוחרים בשער כניסה לחצר מברזל שעשוי מחומר גלם איכותי, בהחלט ניתן להיות רגועים שמדובר בבחירה אידיאלית לאורך שנים.

 5. סמל סטטוס – כאשר עומדים מחוץ לביתו של אדם בעל בית פרטי, ואת פנינו מקבל שער כניסה לחצר מברזל, אין ספק שנוצר רושם רב. שער מברזל איכותי שמותקן כהלכה ושמציע עיצוב מרשים וחד פעמי אינו דומה לשום שער אחר, כך שהשילוב שבין העוצמה שהחומר משדר לבין העיצוב הייחודי שנבחר בקפידה ביחד מהווה סמל סטטוס יוקרתי. אי לכך בין אם מבקשים להעלות את ערך הנכס ובין אם מבקשים להתהדר בשער שמייצר פאסון, הרי ששערים מעוצבים מברזל בהחלט רצויים.
שער ברזל מעוצב

מה שער כניסה לחצר מברזל יודע להציע מבחינה עיצובית?

שער כניסה לחצר מברזל יכול להציע מראה מודרני והוא יכול להציע מראה כפרי. הוא יכול להציע מראה קלאסי עדכני והוא יכול להיראות לקוח מתוך טירה של אבירים. הוא יכול להיות אוורירי והוא יכול להיות אטום לגמרי. הוא יכול לכלול חומרים נוספים והוא יכול להציע עיטורי פרזול מיוחדים. מכאן שבין אם מחפשים שערי ברזל

מעוצבים עבור הכניסה הראשית של הבית ובין אם מחפשים שערי ברזל מעוצבים עבור הכניסה למתחם העסקי, מומלץ לבחון את האופציות השונות ולהבין שני דברים חשובים:

1. איזה סגנון מחפשים (בהתאם לנראות החיצונית של הבית ואף בהתאם לאווירה שמקרינה הגינה).

2. עד כמה מבקשים שהשער יידע להציע הצצה.

ראוי לציין ששער כניסה לחצר מברזל ניתן לבצע בכול גוון רצוי, ואף ניתן ליהנות משלל עיצובים מרשימים במיוחד. כך למשל ניתן לשלב בשער הכניסה כיפופים אומנותיים, עבודת נפחות מקצועית, ריקועים, סורגים מגוונים ועוד – השמיים הם הגבול! לאור כל זאת מוטב לראות מספר תמונות השראה ורק לאחר מכן לקבל החלטה מה יותר נכון נקודתית עבורכם, וזאת כמובן בין היתר לצד שיקולי עלויות.

ציינו עלויות ועל כן נחדד שאנחנו בפרגולה ישראלית מקפידים על שקיפות. כיצד זה בא לידי ביטוי? כאשר מכווינים לקוחות שמתלבטים בין שער כניסה לחצר מברזל מסוג כזה או אחר, תמיד נוהגים לציין כיצד כל מוטיב עיצובי שעומד על הפרק עשוי להשפיע על המחיר הסופי.

מחפשים כיוון? לרשותכם עיצובים מיוחדים עבור שערי כניסה מברזל!

 • שילוב של חומר הברזל עם חומרים נוספים. זה יכול להיות עץ, זכוכית או אפילו אלומיניום.
 • תוספת של אלמנטים עיצוביים, למשל עבודה של החסרת חומר שמציגה את שם המשפחה (או אפילו ברכה כגון ברוכים הבאים), פתחי הצצה וכדומה.
 • משחק עם קווים אמורפיים, לא עוד שער מלבני סטנדרטי.
 • נצמדים לצבע החלודה הטבעי, או לחלופין בוחרים בגוונים עזים ופחות מקובלים, כגון ורוד עוצמתי, צהוב ביצה, טורקיז חי, כחול מטאלי וכדומה.

המראה של החלודה שוב באופנה

כידוע לכל ברזל שעומד בחוץ מתחמצן ומחליד, אלא אם כן הוא עובר תהליך מקצועי של גלוון חם. עם זאת, המראה החלוד שבמקביל נראה שמור מאוד באופנה כיום. אי לכך טוב לדעת שבין היתר ניתן לבחור בשערי כניסה לחצר מברזל שמציעים "מראה חלודה".

למה הכוונה? לשערים מברזל מרשימים ביופיים שעוטים באופן מוקפד (באמצעות שילוב של חומצות ייחודיות) את המראה הכה ייחודי של חלודה, כאשר במקביל קיים ברקע גימור שמונע נזק למוצר, וזאת באמצעות הליך כימי מתקדם שבין היתר כולל שכבה של לכה שקופה.

באופן שכזה זוכים להשיג מוצר בעל אופי ייחודי, אך גם מוצר איכותי שמונע בלאי. מכאן שאם מתחברים למראה הישן אך רוצים ליהנות מנפלאות הטכנולוגיה, בהחלט מדובר בגימור מעניין ומרשים שמוטב לקחת בחשבון.

איזו מנגנון שער כניסה לחצר מברזל יודע להציע?

גם בנישה של שער כניסה לחצר מברזל ניתן לבחור בין כמה מנגנוני כניסה. אז נכון שפחות פופולארי למצוא שער כניסה מברזל חשמלי שנע על מסילה (כיוון שהחומר יחסית כבד ועל כן עשוי להקשות על פעולת המנוע), אך גם זה בהחלט אפשרי, לפחות כל עוד בוחרים במנגנון איכותי. מכאן שלצד שער שנפתח באופן ידני (אם ע"י מפתח ואם רק ע"י פתיחה של ידית), טוב להכיר את סך האפשרויות שקיימות, וביניהן שער ברזל חשמלי.

אז אומנם לא נמצא שער ברזל חשמלי מתרומם, אם כן ניתן למצוא שער כניסה מברזל שנפתח לשני הצדדים (שער כנפיים) ושער שנע על גבי מסילה, ממש כמו דלת הזזה. מאוד תלוי מהו הגודל של השער, מהי המשמעות מבחינה כלכלית והאם יש מקום לשער להיפתח בצורת כנפיים (אם כלפי פנים ואם כלפי חוץ).

מכאן שאם אכן בוחרים בשער שנעזר במנגנון חשמלי, ניתן לשלוט על פעולת הסגירה והפתיחה בנוחות. אם באמצעות קוד אישי, שלט רחוק או אפילו ע"י חיוג מהנייד. כמו כן, נהוג לוודא שקיים חיפוי ידני עבור הפעולה החשמלית, וזאת כדי שאם תהיה הפסקת חשמל או אם המנגנון יתקלקל, עדיין תושג שליטה מלאה על פעולת התפעול של השער.

תוספות עבור שערי כניסה מברזל

שער כניסה לחצר מברזל מאוד פופולארי כיום, ופה ראוי לציין שכאשר מזמינים שער כניסה מברזל מעוצב מומלץ לשקול להוסיף מגוון אלמנטים נוספים. למה הכוונה? מוזמנים לשקול להוסיף את האלמנטים הבאים:

 • תיבות דואר מעוצבת 
 • מצלמות אבטחה
 • גגון עבור הצללה
 • סופיות מחודדות שמונעות מציפורים לשבת על השער ומאנשים לטפס
 • אינטרקום לשער כניסה הכולל מצלמה
 • גופי תאורה
 • הכנה לצמחים מטפסים
 • אלמנטים עיצוביים

משתנים שמשפיעים על העלות שערי כניסה מברזל

חומר הברזל זול ביחס למגוון מתכות אחרות, אך יחסית למגוון חלופות, הוא עשוי להימצא כיותר יקר. עם זאת, אם בוחנים מה שער מברזל יודע להציע בתמורה ולאורך זמן, מוצאים הצדקה מלאה, כמובן כל עוד השער עשוי מברזל מאיכות מעולה, ממש כפי שאנחנו בפרגולה ישראלית מקפידים.

פה נציין שעלות של שער כניסה לחצר מברזל עשויה להשתנות בצורה דרסטית בהתאם למשתנים הבאים:

 • עיצוב אטום או מאוורר
 • הגובה והרוחב של השער
 • פיתוחים מיוחדים
 • תוספת של מנגנון חשמלי
 • הסוג של המנוע החשמלי
 • תוספת של אלמנטים מיוחדים (הצללה או תיבת דואר למשל)

התקנת שער כניסה לחצר מברזל

לצד לקיחת מידות מדויקות, התייחסות לפני הקרקע, בחירה מושכלת של מנגנון פתיחה, הקפדה על חומרי גלם איכותיים, גלוון (גלוון חם) מקצועי וצביעה ברמה גבוהה (צביעה בתנור), גם חשוב להתקין את שער הכניסה באופן מקצועי, ואין זה כלל משנה אם מדובר בשער כניסה רגיל או שער חשמלי לחניה. בין היתר זה אומר שחשוב להקפיד על איכות הצירים ועל התקנתם, חשוב להקפיד על רמת הגימור וחשוב שרתך מקצועי ייבצע את סך החיבורים, כך שהשער יעבוד היטב לאורך זמן, לא יכלול פינות חדות, לא ישמיע רעשי חריקה וכמובן ימשיך להיראות ולתפקד כחדש גם בעוד כעשור.

כמו כן, לעיתים נדרשים להכין מראש נקודות חשמל, לעיתים יש צורך להכין מראש תעלה, ולעיתים יש צורך לשלב עמודי תמיכה. הרעיון הוא להגיע ליום ההתקנה ערוכים כראוי ועם תוכנית עבודה מסודרת שמתאימה לנתונים הייחודיים של פני השטח, וזאת גם כדי שפעולת התקנה לא תתארך שלא לצורך וגם כדי שההתקנה תתבצע על הצד הטוב ביותר – ללא אלתורים של הרגע האחרון.

שער לחצר מברזל לצד מענה מלא נקודתי ומקצועי

מחפשים שער מרשים לחצר? שער איכותי, מרהיב ועוצמתי? שער כניסה לחצר מברזל הוא בהחלט התשובה גם עבורכם. אנחנו בפרגולה ישראלית בעלי ניסיון עשיר בתחום, מחזיקים קטלוג עם אינספור דגמים מיוחדים ופתוחים עבור כל בקשה פרטנית שלכם הלקוחות. מחפשים שער חשמלי, מבקשים שער שיציג את שם המשפחה, מבקשים שער עם פיתוחים מיוחדים, מבקשים שער כפרי או הייטקיסטי, מבקשים שער שישתלב עם העיצוב הקיים של החצר או שיעניק קונטרסטיות מרשימה? מוזמנים להיעזר בצוות המומחים והיועצים שלנו בתחום. מוזמנים להתחיל להבין אלו אפשרויות נכונות נקודתית עבורכם, מהן העלויות ועד כמה מרהיבה החצר שלכם עשויה להיראות.

מקצועיות לצד יצירתיות!

תמונות - שערי כניסה מברזל

בחירה נכונה מתחילה בידע. יש לכם שאלות בנושא? אנחנו כאן.

התקשרו עכשיו:

אנחנו מאמינים בידע. נשמח לסייע ולייעץ לכם על מגוון מוצרי אלומניום החדישים שלנו, כאלו שיהפכו את הסביבה והחצר שלכם מודרנית יותר.

להצעת מחיר מנצחת!

השאירו פרטים ומיד נחזור אליכם

דילוג לתוכן