שער חשמלי לחניה

שערי ברזל לחניה

שער חשמלי לחניה – בעידן הטכנולוגי של היום אנשים מחפשים אחר מענה כמה שיותר נוח ומהיר, ועל כן גם בתחום של שערים לחניה ניתן למצוא מבחר גדול של שערים חשמליים, כאלו שמאפשרים התנהלות נוחה, שליטה מלאה ותגובה מידית.

כיום ניתן למצוא בעיקר שערים חשמליים לחניה. כאלו שנשלטים דרך הנייד או מהשלט, כאלו שכוללים אינטרקום ושאר שכלולים. מכאן שאם גם אתם מבקשים לתחום את החניה הפרטית, אם גם אתם רוצים להתנהל באופן אוטומטי ואם גם אתם מחפשים מוצר איכותי שישרת כהלכה לאורך שנים, מוזמנים ללמוד אלו שערים לחניה אנחנו בפרגולה ישראלית יודעים להציע.

מוזמנים ללמוד מהם התקנים, מהן ההמלצות, כיצד ניתן לבצע בחירה מושכלת, מה ניתן לשלב על השער, על מה אין להתפשר, אלו חומרי גלם מובילים בתחום, איזו תחזוקה נדרשת, מהי ההשלכה העיצובית על ההיבט הפרקטי, מהם המחירים, מה מבדיל בין שער חשמלי לחניה ביתית לבין שער חשמלי לחניה ציבורית, אלו סוגים של שערים חשמליים קיימים (ומהן המשמעויות) וכדומה.

שליטה על שערים חשמליים

על שערים חשמליים ניתן לשלוט במגוון אופנים, ועל כן ממש כפי שחשוב כיצד השער יראה וכמה השער יעלה, כך גם חשוב לבחור את שיטת השליטה הרצויה. להלן מספר שיטות שליטה נפוצות על שערים חשמליים:

 • שליטה מרחוק ע"י שלט
 • שליטה ע"י אינטרקום
 • שליטה ע"י הקשת קוד סודי
 • שליטה ע"י העברת כרטיס
 • שליטה באופן ידני (למשל ע"י לחיצת כפתור)
 • שליטה באופן סלולארי

כל הסיבות ליהנות משער כניסה לחניה

כאשר אנשים בוחרים להתקין שער חשמלי לחניה הם מונעים מכמה סיבות. יש אנשים שמבקשים לסגור הרמטית את החצר, כך שגדר לבדה אינה מספיקה. יש אנשים שמבקשים ליהנות מפרטיות מלאה. יש אנשים שמבקשים להגן על הרכב ועל סך הציוד (למשל על האופניים) שיושב באזור של החנייה (כולל הגנה מפני ונדליזם וגניבות), ואף יש אנשים שפשוט מחפשים את המראה ההרמטי, כלומר מבקשים להקיף את כל הבית, אך בו זמנית לייצר גישה ויציאה נוחה.

מכאן שבהתאם לסך הנסיבות האישיות שמניעות להתקין שער חשמלי לחניה, רצוי לבחור אלו שערים לחניה מתאימים עבורכם. ייתכן שתיבחרו בשער חשמלי מברזל כיוון שהוא משדר יותר מאסיביות ועוצמה. ייתכן שתיבחרו בשער חשמלי לחניה בעל עיצוב אטום לגמרי (כך שתשיגו פרטיות מלאה) וכן הלאה.

שער חשמלי לחניה
שער קונזולי

שער חשמלי לחניה פרטית

אנשים שמחפשים שער חשמלי לחניה פרטית לרוב ייבחרו בשער כנפיים, בשער שנע על גבי מסילה תחתית, או בשער גלילה לחניה. כאן יש לבחון האם יש מקום בשטח הייעודי להתקנת מסילה, האם יש מקום שהשער ינוע אל תוך או מחוץ לשטח הפרטי וכדומה. כמו כן, יש לבחון עד כמה יש תנועה של רכבים במיקום הייעודי, וזאת כדי לבחון עד כמה הפעולה של השער צריכה להיות מהירה.

עוד נציין שלעומת שערים לחניה שמיועדים עבור מקומות ציבוריים, כאן ההיבט העיצובי מקבל משמעות יתרה. מדוע? נהוג ששער של חנייה פרטית מייצר חציצה מלאה, כלומר השער הוא הרבה פעמים חלק מהגדר ההיקפית, כך שנדרשים לשמור על שפה אחידה – פרמטר שמסייע לבחור את העיצוב הרצוי.

מחסום חשמלי לחניה בבניין

לעומת שער לחניה פרטית, כאשר מדובר במחסום חשמלי לחניה שמיועדת עבור דיירים בבניין מגורים, נהוג לבחור פחות בשער חשמלי, ויותר במחסום חשמלי לחניה. כאן העיצוב יהיה פחות מרשים ויותר פרקטי. מחסום חשמלי לחניה בבניין לרוב יתמקד בחלק נשלף שמושתת על ציר, כך ששערים לחניה במבני מגורים לרוב יציעו שער כנף, שנשלט ע"י שלט ייעודי, כאשר גם ניתן לבחור בשער דו כנף (יכול להיפתח פנימה או החוצה), כך שהפתיחה תתרחש משני הצדדים. כמו כן, כאן ניתן למצוא שער שעשוי ממגוון מתכות. זה יכול להיות שער חשמלי מברזל וזה יכול להיות שער חשמלי מאלומיניום, מאוד תלוי מהן הדרישות הנוספות (חוזק, עיצוב, שיקולי עלות, סטטוס וכדומה).

שערים לחנייה מברזל או מאלומיניום

בתחום שערים חשמליים ניתן למצוא הן שערים מאלומיניום והן שערים מברזל, כאשר את שניהם ניתן לקבל בהתאמה אישית – בהתאם לדרישות הלקוח והנתונים בשטח. כיצד אם כן מקבלים החלטה? ובכן הן שער חשמלי מברזל והן שער חשמלי מאלומיניום נחשב עמיד ואיכותי, ואף רצוי לחדד שגם שערים מברזל עמידים בתנאי לחות (כל עוד הברזל עובר גלוון איכותי). אם כן מהם ההבדלים? היעזרו בפרמטרים הבאים:

 • עיצוב – עם שני חומרי הגלם ניתן לייצר שערים חשמליים מעוצבים, אך מדובר בסוג שונה של נראות, ועל כן רצוי לבחון לאיזה סגנון יותר מתחברים, כך שרצוי להביט בקטלוג כדי להתחיל לקבל כיוון לגבי יכולות העיבוד של החומר.

 • מאסיביות – בעוד ששני החומרים נחשבים עמידים וחזקים, אין ספק שברזל מעניק מוצר הרבה יותר מאסיבי ומכאן שגם יותר מרתיע.

 • מנגנון – כיוון שחומר האלומיניום קל ביחס לברזל, המנוע שמחובר לשער אינו צריך להיות מאוד חזק, כך שבין היתר חוסכים עלויות.

העיצוב שמאחורי שער חשמלי

5 שיקולים שיסייעו לבחור את השער החשמלי הנכון ביותר עבורכם

 • גודל החניה – שער חשמלי לחניה צריך להיות מותאם לגודל של החניה שעומדת על הפרק. כך למשל אם מדובר בחנייה שיש בה תנועה רבה, חובה לוודא שהשער מתאים למפתח הרחב של החניה, וגם שהמנגנון מגיב במידי, כך שלא ייווצר פקק בכניסה. כמו כן, הגודל של החניה מסייע לקבוע עד כמה השער צריך להיות מאסיבי.

 • עיצוב – אם מדובר בשער חשמלי לחניה פרטית, לעיצוב של השער החשמלי יש חשיבות יתרה, וזאת כי השער נמצא בחזית של הבית ועל כן משפיע באופן ניכר על סך הנראות החיצונית, כך שנדרשים לבצע התאמה בין המראה של השער לנראות של הסביבה המידית. מנגד, אם מחפשים שערים לחניה ציבורית, הרי שאז העיצוב יהיה יותר פשוט ונקי.

 • עלות שער כניסה לחניה – מחפשים שערים לחניה? חשוב ביותר להבין מהו התקציב שעומד על הפרק. ברגע שמבינים מהו תקציב התקרה יותר קל לקבוע מהם העוגנים שעליהם לא מוותרים. כך למשל ניתן להחליט שהשער החשמלי צריך להיות נגרר על מסילה וניתן להחליט שחומר הגלם המועדף הוא ברזל. אי לכך לאחר שמוסיפים את הגודל של השער הדרוש למשוואה ניתן להתחיל להבין עד כמה אפשרי להתפרע מבחינת עיצוב ואלמנטים משלימים.

 • אופן הפתיחה – שער חשמלי לחניה יכול להיפתח בכל מיני דרכים, כאשר מראש נציין שלא כל חומר מתאים לכל סוג של פתיחה, שיש השלכות כלכליות לסוגי הפתיחה השונים, ושבין היתר יש להתייחס לתנאים שהשטח מכתיב. באופן כללי נציין שיש שערים לחניה שמציבים מחסומי זרוע, דלתות מתרוממות, שער נגרר, שער כנפיים ועוד – נרחיב על כך בהמשך.
 • האופי של בעלי הבית – גם אופי התפעול של השער משפיע על הנראות הכללית, ועל כן נציין שכאשר עומדים לבחון כיצד השער עומד להיות מתופעל, בין היתר יש לבחון מהו האופי שלכם בעלי הבית. מכאן שיש אנשים שמאוד נוח להם להיעזר באפליקציה שמותקנת בנייד, יש אנשים שנוטים לשכוח היכן הניחו את השלט ויש אנשים שלחיצה ידנית על כפתור מרגישה להם כמו עיכוב מתמשך. מכאן שבין היתר יש להבין עד כמה השער עתיד להיות בשימוש במהלך היום ואיזה תרחיש שימוש (שליטה) הכי נוח נקודתית עבורכם. כמו כן, יש לבחון האם מבקשים לשלב בשער אלמנטים נוספים, כגון מערכת זיהוי – תלוי ברמת האבטחה שמחפשים.

דגשים חשובים לפני רכישת שער חשמלי לחניה

כאשר עומדים לרכוש שער כניסה לחניה חשוב ביותר להקפיד על מספר דגשים. בין היתר יש לוודא שקיים גיבוי אוטומטי בזמן הפסקת חשמל, יש לבחון מראש מהי מהירות התגובה של השער (במיוחד רלוונטי עבור שערים שיש לידם תנועה ערה של רכבים), יש לוודא שקיימים אביזרי בטיחות בהתאם לתקנים (ניגע בכך בהמשך), הכרחי לוודא שהמנוע שמתקינים נחשב איכותי ומתאים למשקל של השער (במיוחד רלוונטי כשמדובר בשער ברזל) וכמובן שאין להתעלם מהתוואי של השטח – עשוי להצריך עבודות הכנה.

סוגי שערים לחניה

כפי שהתחלנו לציין קיימים מגוון סוגים של שערים. טרם נציג את הסוגים השונים, נציין שכל סוג משפיע באופן נקודתי על מגוון פרמטרים. כל סוג משפיע על המשקל של השער, על העיצוב של השער, על סוג המנוע (ומכאן שגם על סך העלות), וכמובן שגם על עבודת ההכנה הרצויה לקראת ההתקנה. להלן סוגי פתיחה עיקריים עבור שערים לחניה:

 • שערי הזזה צפים (כבדים או קלים)
 • שער הזזה צף קורה
 • שער גלילה לחניה
 • שער נגרר טלסקופי על מסילה
 • שער כנף מתקפל
 • שער הזזה דו/חד כנף
 • שער נגרר בעל מסילה עילית
 • שער מתרומם לצד הפעלה הידראולית, או באמצעות מערכת איזון.
 • שערי הרמה


אם מתמקדים בשער חשמלי לחניות עמוסות (כגון חנויות של יישובים, או מתחמי קניות), נהוג לבחור בשער קונזולי מרחף שאינו מחובר לאדמה. באופן שכזה גם נמנעים ממצב שבו אבנים עשויות להיתקע במסילה וגם בזכות הפעולה המהירה מאפשרים לתנועה לזרום.

שער גלילה לחניה

אחד מהסוגים היותר מעניינים והמודרניים בתחום השערים נוגע לשער גלילה לחניה. שער מעין זה לרוב עשוי מאלומיניום שנחשב קל משקל. מדובר בסגירה הרמטית, לרוב של מוסך פרטי, כאשר פעולת הסגירה נעשית ע"י איסוף השער כלפי מעלה לתוך תא עילי ייעודי.

שער חשמלי לצד נהלי בטיחות

שער חשמלי לחניה אומנם מאוד נוח, אך יחד עם זאת יש לוודא שבעת המעבר השער לא ייסגר על הרכב, יש לוודא שהשער לא יפתח לכיוונו של אדם ובאופן כללי יש לוודא שהשער לא נסגר על חפץ או אדם. אי לכך קיימים תקנים מאוד מפורטים בנושא. כך למשל שערים חשמליים בטיחותיים מגיעים לצד עין פוטו חשמלית דו צדדית. גם אתם מבקשים לוודא שהשער החשמלי לא יסכן את שלום הילדים? חובה לוודא שהוא מיישר קו עם תקן הבטיחות (ת"י 900 חלק 21.3). אצלנו בפרגולה ישראלית סך השערים עומדים בתקנים המחמירים ביותר.

התקנת שער חשמלי לחניה

לאחר שבוחרים את השער האידאלי ביותר נקודתית עבורכם, רצוי לעצור לבחון כיצד מתנהל תהליך ההתקנה. פה נחדד שמתקין מקצועי נדרש לבחון מראש את תנאי השטח, כך שהוא יידע להגיע ערוך עם סך האמצעים הנחוצים, ולו עבור חפירת תעלה, כך שההתקנה תבוצע באופן ממוקד ומבלי לגזול זמן מיותר, וכמובן בהתאם לסך התקנים.

התקנים שנוגעים לשער חשמלי מתייחסים לנקודות הבאות:

 • הנחת ספי בטיחות בקצה של השער.
 • התקנה שאיננה מאפשרת לעבור בין החלקים של השער.
 • מנוע שרגיש לפגיעה במכשול.
 • גידור חלקים מסוכנים.
 • שילוב של הוראות הפעלה/נטרול השער. לטובת שימוש בהפסקת חשמל.
 • שימוש רק ברכיבים שאושרו ע"י מכון התקנים.
 • הטמעה של נורה מהבהבת – מעניק חיווי שהשער עובד.

פרגולה ישראלית מקפידה על סך התקנים ועובדת עם מיטב הרכיבים ולצד אנשי מקצועי מעולים ומנוסים.

עלות של שערים חשמליים

אם גם אתם מחפשים שער חשמלי לחניה, ואם גם אתם מבקשים להבין מהן העלויות, חשוב על ההתחלה להפנים שיש לא מעט משתנים שמשפיעים על מחיר הסופי. מכאן שטרם נציג מחיר, חשוב להבין על איזה חומר מדובר, מהו הגודל והגובה של השער, איזה מנגנון רצוי, אלו עבודות תשתית יש לערוך לפני ההתקנה, איזו מערכת תפעול רצויה, איזה עיצוב נבחר, איזה סוג של מנוע עומד על הפרק וכדומה. באופן כללי נציין שבכל הנוגע למחיר של שער חשמלי לחניה יש לצפות להוציא כמה אלפי שקלים בודדים, אם כי ככול שמבקשים אלמנטים יותר מורכבים, כך המחיר עתיד לזנק.

ברזל או אלומיניום

בתחום של שערים לחנייה, ניתן למצוא מגוון חומרים, אם כי חומר האלומיניום זוכה למקום של כבוד. שער לחניה מאלומיניום מחזיק במגוון יתרונות יחסיים, עליהם נעצור להרחיב.

מעבר לשיקולי עלות, אין להתעלם מהעובדה ששער מאלומיניום יחסית זול (בהשוואה לשער מברזל), ואם נוסיף לכל זאת את העובדה שמדובר בשער שניתן לעצב ולצבוע בשלל אופנים וגוונים, הרי שמבחינת עיצוב השמיים הם הגבול. כמו כן, אלומיניום אינו מחליד (אין צורך לשלם על עבודת גלוון), ואם נוסיף את העובדה שחומר האלומיניום מאוד חזק ועמיד, הרי שמתחיל להתבהר מדוע רבים בוחרים באלומיניום.

אנחנו בחברת פרגולה ישראלית יודעים לייצר שערים חשמליים מאלומיניום איכותיים, לפי דרישות הלקוח, בהתאם לתקנים המחמירים ביותר ותוך התייחסות לתנאי השטח, כך שאתם הלקוחות זוכים ליהנות משער איכותי, פונקציונאלי ומרהיב.

שערים חשמליים לחניה מבית פרגולה ישראלית

לסיכום נציין ששערים חשמליים משלימים את המראה החזותי, מציעים תפעול שוטף נוח ומעניקים ממד נוסף של הגנה, קידמה ופרטיות. אנחנו בפרגולה ישראלית יודעים לייצר כל סוג של שער חשמלי. שערים חשמליים מברזל, שערים חשמליים מאלומיניום, שערים חשמליים נגררים, שערים חשמליים שנפתחים בצורת כנפיים, שערים חשמליים מעוצבים וכדומה. מקפידים על התקנים, משקיעים בהבנת צרכי הלקוח, מקפידים על התקנה איכותית ובאופן כללי מקפידים על תהליכים איכותיים, כאשר כל זאת נעשה לצד מיטב אנשי המקצוע ויכולת להתאים נקודתית בין צורך להיתכנות.

פרגולה ישראלית – כאן עבורכם עבור כל שאלה.

תמונות - גדרות ברזל

בחירה נכונה מתחילה בידע. יש לכם שאלות בנושא? אנחנו כאן.

התקשרו עכשיו:

אנחנו מאמינים בידע. נשמח לסייע ולייעץ לכם על מגוון מוצרי אלומניום החדישים שלנו, כאלו שיהפכו את הסביבה והחצר שלכם מודרנית יותר.

להצעת מחיר מנצחת!

השאירו פרטים ומיד נחזור אליכם

דילוג לתוכן