שער בין יופי לבין תחזוקה

מצד אחד שער הכניסה לחצר ולבית הוא פונקציונלי וחשוב מאוד לביטחונם של יושבי הבית, ומצד שני השער הוא גם סמל של איכות, של יופי ושל סטנדרטים גבוהים. שער הכניסה צריך להיות מזמין אך גם צריך לשים גבולות. הוא צריך להיות חזק אך גם נוח לשימוש. הוא צריך להיות בטוח ובטיחותי אך גם יפה ומיוחד. כדי ששער הבית גם ימלא את תפקידו נאמנה וגם יתרום ליופיו של ביתנו נדאג לתחזק אותו באופן שמתאים לו כדי שימשיך לשרת אותנו שנים ארוכות.

סוגים בשערים

ישנם שערים מסוגים שונים ולכל שער איכות ופונקציונליות משלו. בין אם נבחר בשער רגיל ובין אם בשער חשמלי, נבדוק מראש אלו פעולות תחזוקה מתאימות לכל שער.

תחזוקת שער רגיל היא פשוטה יחסית. אחת לתקופה נדאג לשמן אותו כדי שלא יחרוק או יצפצף בזמן פתיחתו (למרות שיש קסם מסוים בשערים חורקים, תודו). חומרי תחזוקת שער רגיל זמינים לנו בחנות כלי עבודה, והם קלים לשימוש ובטיחותיים.

תחזוקת שער חשמלי היא מורכבת הרבה יותר ודורשת ליווי של איש מקצוע שבקיא בתקני הבטיחות והתחזוקה הנדרשים. לפיכך נקפיד על ביקורו של איש המקצוע אחת לתקופה ובהתאם לנדרש על פי התקן.

לשער חשמלי יש אביזרים נלווים – חלקם מומלצים וחלקם הכרחיים. שָלַט לשער חשמלי הוא הכרחי ולכן נדאג לשמור עליו במקום נגיש, נוח ובטוח בבית או ברכב כדי שלא יתקלקל. כמו כן נדאג שתמיד יהיו לנו בבית סוללות רזרביות לשימוש מיידי. על השער מומלץ להדביק שלטי הכוונה ואזהרה ואף מצלמה שתכוון אליו ותיתן לנו תחושת ביטחון. נוכל לבדוק מי עומד מחוץ לשער ובכלל מה נעשה מחוץ לחצר ביתנו בין אם אנחנו בבית ובין אם אנחנו רחוקים ממנו.

על שער ועל חומר

אפשר להשתמש בחומרים שונים בבניית שערים וכל חומר דורש תחזוקה ייחודית. שערים מפלסטיק הם זולים באופן יחסי אך אינם חזקים ואינם עמידים לאורך זמן. תנאי מזג־האוויר – הגשם והשמש – עלולים להחליש את החומר ולשבור אותו. שערים מפלסטיק מומלצים כשערים פנימיים בתוך החצר ובמקומות מוצלים. שערים מעץ הם יפים מאוד ומשווים מראה וינטג' לחצר ולבית, אך דורשים טיפול אינטנסיבי ותחזוקה שוטפת. צבע העץ עלול להתקלף ודורש תיקונים תכופים. נזכור גם שהעץ הוא חומר דליק ועלול להיות לא בטיחותי. שער מברזל הוא חזק ועמיד מאוד אולם נוטה להחליד ודורש טיפול שוטף. שער אלומיניום הוא עמיד, קל, איכותי, נוח לעיצוב, להתקנה ולשימוש ויפה מאוד למראה. צבעו אינו מתקלף והחשוב מכול – הוא אינו דורש תחזוקה כלל.

הבאים בשעריך

כל שער שתבחרו יתאים ובמיוחד שער מאלומיניום אשר יודע להתאים את עצמו היטב לחצר ולמראה הבית. שער הבית הוא נגיש ומזמין מחד, ובטוח ובטיחותי מאידך. הראשון באירוח והראשון בביטחון. תיהנו.

היה לכם מעניין? שתפו..

להצעת מחיר מנצחת!

השאירו פרטים ומיד נחזור אליכם

דילוג לתוכן