שערים חשמליים לבניין

שערים חשמליים לבניין

שער חשמלי לבניין מאפשר לעשות סדר בחנייה בצורה פשוטה ויעילה. העובדה שקיים שער מונעת מאורחים לא רצויים לתפוס את החנייה, והעובדה שהשער חשמלי מפשטת בצורה אידאלית את תרחיש השימוש. לאור כל זאת אין שאלה האם להתקין שער חשמלי בכניסה לחניון של בניין, אך יש להבין איזה שער רצוי, אילו סוגים נפוצים (ולמה), מה מוטב לדעת אודות המנגנון, כיצד פועל שער אוטומטי וכמובן מהם המחירים.

שער חשמלי - אמצעי הגנה והרתעה

ראשית נתחיל עם הצורך, כיום מורגשת לא רק מצוקת דיור, אלא גם מצוקת חנייה, במיוחד באזורים מרכזיים. כמו כן, חנייה אינה ניתנת בחינם, ועל כן אם יש ברשותכם חניה, אין זה יהיה אידאלי שמישהו אקראי יתפוס אותה. מעבר לכך, שער לבניין משותף מסייע למנוע גניבת רכבים, וזאת כי מי שאין ברשותו גישה לשער לא יצליח לצאת עם הרכב (לפחות לא בקלות). מסקנה? כיוון שלא ניתן לסמוך על המוסריות של סך האנשים, קיימים אמצעים מסייעים, ובמקרה זה מדובר בשער חשמלי. מוזמנים ללמוד כל מה שרצוי לפני הרכישה.

מחסום זרוע חשמלי

לרוב כשמדברים על שער לבניין משותף, מתכוונים למחסום זרוע חשמלי. מדובר באחד מסוגי השערים היותר נפוצים. שערים חשמליים לבניין מסוג זה חוסמים אך ורק כלי רכב (מאפשרים מעבר רגלי). היתרון המשמעותי של השער נוגע לעלות הנמוכה ולעובדה שהוא אינו נשחק בקלות. רק לאחר 15 שנה עשויות להופיע בעיות בגזרת המנוע. מעבר לכך, השער נחשב מאוד יעיל. אומנם אינו נחשב מעוצב, אך כן עמיד בפני שימוש נרחב, ועל כן אידאלי כמחסום בבתים פרטיים, במבני מגורים ובמקומות ציבוריים.

שערים חשמליים לבניין מסוג מחסום זרוע חשמלי יודעים להיפתח למנח של 90° והם מורכבים מ – 2 יחידות עיקריות: מנוע ומוט מתרומם. מה אם כן עושים כשמדובר בחניון שמכיל תקרה נמוכה? בדיוק עבור מצבים מעין אלו פותחה חלופה – שער חשמלי מתקפל. מכאן שאם החניון שלכם מקורה ונקודת היציאה נחשבת נמוכה, טוב לדעת שקיים מענה יעיל ובו זמנית זול.

שליטה על שערים חשמליים לבניין

על מנת למנוע גישה מאנשים שאינם רצויים, נהוג לבחור באחת מ-3 האופציות הבאות:

  • שימוש בנייד -כאן נמצא שתי תתי אפשרויות:
  • חיוג לשער ממספר ששמור במערכת
  • שימוש באפליקציה
  • שימוש בשלט פיזי
  • זיהוי מספר רישוי – שערים אוטומטיים נחשבים מתקדמים ומציעים תרחיש שליטה נוח למדי. שער אוטומטי נפתח במידי ברגע שהוא מזההאת לוחית הרכב, כך שלא נדרש לעשות דבר, מלבד פעולה מקדימה שלהטמעת המידע במערכת.לרובשער מעין זה נמצא בשימוש בחניונים בתשלום. ברגע שמשלמים מספר הרישוימופיע במערכת כ״שולם״ובכך פותח את השער ע"י קריאת הברקוד. 

מה עדיף? מתלבטים בין שליטה על שער חשמלי לבניין באמצעות שלט או נייד? ובכן מבחינת עלות, מאוד תלוי כמה דיירים קיימים. ככול שיש יותר דיירים, כך שליטה בשערים חשמליים לבניין דרך הנייד עדיפה. מדוע? שלט עולה סביב ה – 125 ש"ח ליחידה, ואילו שימוש במערכת שמושתתת על הנייד עולה סביב ה – 1,350 ש"ח (סכום חד פעמי), כאשר אין הגבלה מבחינת הכמות של המשתתפים. כמו כן, אם השלט נאבד, תידרשו לרכוש חדש, וכיוון שאפליקציה לא ניתן לאבד (מקסימום למחוק), הרי ששוב מדובר באופציה עדיפה. עם זאת, היתרון הגדול של שימוש באפליקציה נוגע ליכולת לפתוח שער אוטומטי לבית או לבניין מרחוק. באופן שכזה כשמגיעים לחניה השער מחכה פתוח.

שערים חשמליים לבניין
שערים חשמליים לבניין

תוכן עניינים

ממה מורכב שער חשמלי?

לרוב שערים חשמליים לבניין יהיו עשויים מאלומיניום, וזאת כיוון שמדובר במתכת חזקה, עמידה וקלת משקל. עם זאת, גם קיימים שערים מפח מגולוון. מבחינת מערכת הבקרה, ניתן למצוא שערים שמצוידים במגוון תכניות עבודה שניתנות להתאמה אישית. בנוסף, ניתן למצוא מגוון מערכות נוספות, כגון קורא כרטיסים, מנורת אזהרה, מערכת סלולארית, גלאי וכדומה. מבחינת בטיחות, שערים חשמליים יודעים להגיע לצד עיניות אלחוטיות שרגישות לתנועה (לטובת התקלות שמתרחשת בעת פעולת הסגירה/פתיחה) וכדומה.

מה כולל הליך התקנת שער חשמלי?

לאחר שחיפשתם שערים חשמליים לבניין ומצאתם את הסוג הרצוי, מוזמנים להבין מהו השלב הבא. ובכן בכול הנוגע להתקנת שערים, מדובר בעבודה של איש מקצוע מנוסה. המתקין לא פעם גם מסגר או מומחה למנועים, וזאת כיוון שהוא נדרש להתקין כראוי הן את השער והן את המנוע, ואף לקודד את מנגנון הפתיחה, כאשר השלב הסופי (וההכרחי) נוגע לבדיקת תפקוד השער.

מנוע של שערים חשמליים לבניין זקוק לחשמל, ועל כן יש לוודא שהשער מחובר לשקע. מה עושים אם אין שקע בקרבת מקום? כאן נדרש לערב חשמלאי. כך למשל אם מתכוונים להתקין שער חשמלי לחניה עבור הבית הפרטי שבדרך כלל בנוי מלוח אלומינים אטום הכולל שער נגלל על מסילה, חשמלאי ימשוך מלוח החשמל של הבית קוו לטובת חיבור השער. פה נעצור לחדד שמתקין וחשמלאי מקצועי נדרשים לוודא שלוח החשמל שבו משתמשים מציע מפסק ייעודי. מדוע? כדי שאם תתרחש הפסקת חשמל אזורית היא לא תשפיע על השער. תחשבו על סיטואציה שבה יש הפסקת חשמל ומבקשים לנסוע למקום מואר, אך מגלים שהרכב תקוע בחנייה – לא נעים!

מנועים לשערים חשמליים

מנועים לשערים חשמליים אינם אחידים, אלא מושפעים מדרישות השער. מכאן שיכולים להיות 3 שערים חשמליים לבניין זהים כמעט לגמרי, אך כל אחד יכיל מנוע אחר. על מנת להתאים נכונה מנוע לשער נדרשים לבחון מהו המשקל של השער ולבצע התאמה. מנוע קטן לשער קטן ומנוע גדול לשער גדול. מה יקרה את תיבחרו מנוע גדול לשער קטן? המשקל העודף עשוי להפריע לפעולת המנוע. מה יקרה אם תיבחרו מנוע קטן מדי ביחס לשער? ככול הנראה שתתרחש שחיקה יחסית מהירה. לבסוף נציין שגםתדירות השימוש אמורה להשפיע על בחירת המנוע, משמע מדובר בבחירה שמצריכה לעבור על מערך שלם של שיקולים מקצועיים.

להלן 2 סוגי מנועים לשער חשמלי:

  1. מנוע הידראולי – עובד על לחץ שמן, בעיקר מותאם לשערים מאסיביים שעובדים הרבה.
  2. מנוע אלקטרו מכני – עובד על מנוע גיר ומשלב פיקוד חשמלי. מותאם עד ל – 40 פתיחות מדי יום ולמשקלים של עד 500 ק"ג, ולכן שייך לקטגוריית שערים חשמליים לבתים פרטיים.

אנחנו בחברת פרגולה ישראלית פרגולות שערים וגדרות משתמשים במנועים האיכותיים ביותר, בהתאם לסוג המנוע ודגשי הלקוח. מוזמנים להתייעץ עמנו..

דגשים חשובים לפני רכישת שער חשמלי לחניה

כאשר עומדים לרכוש שער כניסה לחניה חשוב ביותר להקפיד על מספר דגשים. בין היתר יש לוודא שקיים גיבוי אוטומטי בזמן הפסקת חשמל, יש לבחון מראש מהי מהירות התגובה של השער (במיוחד רלוונטי עבור שערים שיש לידם תנועה ערה של רכבים), יש לוודא שקיימים אביזרי בטיחות בהתאם לתקנים (ניגע בכך בהמשך), הכרחי לוודא שהמנוע שמתקינים נחשב איכותי ומתאים למשקל של השער (במיוחד רלוונטי כשמדובר בשער ברזל) וכמובן שאין להתעלם מהתוואי של השטח – עשוי להצריך עבודות הכנה.

יש לכם שאלה?

תוהים לגבי מנוע לשער חשמלי מחיר? ובכן המחיר של שערים חשמליים לבניינים מאוד תלוי בפרמטרים המשלימים. משנה מהו המשקלוהגודל של השער. איזה מנוע מותקן, האם המיקום ותנאי השטח מקשים על ההתקנה וכמובן שמשנה של איזו חברה השער והאם הוא מגע עם אחריות.באופן כללי המחירים נעים סביב הטווח של 5,000 ש"ח עבור שער חשמלי סטנדרטי.

מאוד תלוי מהו מקור הבעיה. באופן כללי עלות הזמנה של טכנאי/חשמלאי תעלה סביב ה-350 ש"ח, כאשר עלויות נוספות מושפעות מאופי הבעיה. כך למשל החלפה של עין אלקטרונית תעלה סביב ה-500 ש"ח, החלפת לוח פיקוד תעלה סביב ה-2,500 ש"ח, תיקון ברזל יחסית פשוט יעלה סביב ה-400 ש"ח וכן הלאה.

כן. כל עוד יש מרחב לרכבים לעבור, אפשרי להתקין שערים חשמליים לבניין, כאשר כפי שציינו, גם עבור חנייה תת קרקעית יחסית נמוכה קיים פתרון ייעודי.

בחירה נכונה מתחילה בידע. יש לכם שאלות בנושא? אנחנו כאן.

התקשרו עכשיו:

אנחנו מאמינים בידע. נשמח לסייע ולייעץ לכם על מגוון מוצרי אלומניום החדישים שלנו, כאלו שיהפכו את הסביבה והחצר שלכם מודרנית יותר.

להצעת מחיר מנצחת!

השאירו פרטים ומיד נחזור אליכם

דילוג לתוכן