צביעה אלקטרוסטטית

מה זה צביעה אלקטרוסטטית באבקה?

צביעה אלקטרוסטטית היא שיטה שמשתמשים בה כדי לצבוע מתכות בצורה איכותית וברמה גבוהה. תהליך כזה של צביעה משלב בין אבקת צבע, חשמל בעוצמה נמוכה וחום גבוה. 

 

השיטה הזאת מתאימה כדי לצבוע חלקי רכב, ספסלים, ריהוט, תמרורים, גדרות, שערים, פרגולות ועוד. לצביעה אלקטרוסטטית יש הרבה יתרונות, והמרכזי הוא איכות המוצר הסופי. 

 

בסופו של התהליך, המוצר שצובעים לא רק נראה יותר טוב. הוא גם הופך להיות עמיד ומחזיק מעמד יותר זמן. בזכות כל מה שיש לצביעה אלקטרוסטטית להציע, היא הפכה להיות טכניקת צביעה מבוקשת מאוד בשנים האחרונות. 

איך התהליך של צביעה חשמלית בתנור מתבצע?

צביעה אלקטרוסטטית, או בשם הנוסף שלה: צביעה חשמלית – משתמשת בחשמל כדי לגרום לצבע להיצמד למה שאנחנו רוצים לצבוע. זאת אומרת, סוג צביעה כזה מתאים למשטחים שמוליכים חשמל באופן טבעי, כמו למתכת, אלומיניום, ברזל או למשטחים שקיבלו טיפול מיוחד שהופך אותם למוליכי חשמל. 

בשביל צביעה אלקטרוסטטית צריך צבע ייעודי, שבדרך כלל מגיע בצורת אבקה. טוענים את הצבע לתוך אקדח צביעה מיוחד. באקדח הזה יש אלקטרודה, שמפעילה זרם חשמלי בעוצמה נמוכה שגורמת לצבע להידבק למוצר מוליך החשמל שאנחנו רוצים לצבוע.  

האקדח מרסס את המשטח שצובעים, ויוצר שכבה שווה של צבע שעוטפת את המוצר מכל הכיוונים. אחרי ששלב הצביעה מסתיים, מכניסים את המוצר שצבענו לקלייה בתנור, עד שהצבע מתקשה. בזכות השיטה המיוחדת הזאת, המוצר שתקבלו יהיה ברמה גבוהה יותר ממה שהייתם מקבלים אחרי תהליך של צביעה רגילה. 

לדוגמה, נניח שאתם רוצים לצבוע שלדה של רכב, מוצר שעשוי בעיקר מברזל ופלדה. בגלל שאין בעיה לעשות צבע בתנור לברזל, השלדה מתאימה לתהליך ואפשר להתקדם הלאה. אחרי שמרססים את השלדה בצבע אלקטרוסטטי, אפשר גם יותר משכבה אחת, מכניסים אותה לתנור. בסיום תהליך החימום בתנור, אתם מקבלים מוצר סופי איכותי מאוד. הצבע לא רק מצפה את השלדה, הוא הופך להיות חלק ממנה. הצבע לא יתקלף, יראה יותר טוב וגם יהפוך את השלדה לחזקה ועמידה יותר. 

עוד דוגמא אחת, הרבה בוחרים לצבוע מעקות ברזל, מכיוון שמעקות ברזל זה הוא פריט פונקציונאלי שנוהגים לגעת בו הרבה דבר שגורם לרמת חיכוך יומיומית, בנוסף ובדרך כלל מעקות ברזל נמצאים בחוץ וחשופים לתנאי מזג האוויר השונים הכולל חום ושמש חזקה וגם קור וגשם כך שאין ספק שצביעה אלקטרוסטטית הינו פתרון מועדף.

צביעה אלקטרוסטטית
צביעה אלקטרוסטטית

היתרונות של צביעה אלקטרוסטטית

איכות הצביעה

אחת הסיבות המרכזיות לצביעה של כל מוצר, היא הרצון שהוא יראה טוב. בתהליך רגיל של צביעה, אחד החסרונות שפוגשים הוא מראה לא אחיד של הצבע על המוצר שצבענו. במיוחד כשצובעים חפץ עם צורה מורכבת, קשה להגיע לכל מילימטר של המוצר עם צבע נוזלי. התוצאה של מצב כזה היא שכבה לא שווה של צבע, מה שנראה פחות יפה. 

 

כשמשתמשים בטכניקה של צביעה חשמלית אלקטרוסטטית באבקה בתנור, מקבלים תוצאה ברמה גבוהה יותר ממה שמקבלים אחרי צביעה בצבע רגיל. בזכות השיטה הזו, הצבע מתפזר באופן שווה על כל מה שצובעים ונותן תוצאה אחידה ואסטטית. 

שדרוג מתכת

אם אתם רוצים לשדרג את המוצר שלכם ומתלבטים, אנחנו ממליצים לבחור בשיטה של צביעה בתנור למתכת, במקום תהליך של צביעה מסורתית. לצביעת מתכות בתנור יש יתרון גדול, והוא שדרוג המוצר שאנחנו צובעים.

 

צביעה כזו יוצרת ציפוי אלקטרוסטטי מסביב לחלק שאנחנו צובעים, והציפוי הזה מתגבש והופך לסוג של שכבת מגן מסביב למה שצבענו. בצורה הזאת, הצבע הופך לחלק מהמוצר ועוזר לשמור על המתכת מחומרים שיכולים להזיק לה. למשל, ציפוי צבע מגן על מתכת ממים – מה ששומר עליה מקורוזיה והופך אותה לעמידה יותר לאורך זמן. זאת אומרת, צביעה אלקטרוסטטית לא רק נראית טוב, היא גם משדרגת אותו 

 

קחו לדוגמה צביעה של שער כניסה לחניה של בית פרטי שעשוי מאלומיניום. אפשר לצבוע אלומיניום עם צבע רגיל בשיטה של התזה, אבל מומחים בתחום ממליצים דווקא על תהליך של צביעת אלומיניום בתנור. ככה השער לא רק יראה טוב יותר והצבע יחזיק מעמד יותר זמן – הצביעה גם תשדרג את השער. צביעה בתנור תהפוך את שער האלומיניום לעמיד יותר, ציפוי הצבע יגן עליו מתנאי מזג האוויר וכך הוא יפגע פחות מגשם ומגורמים אחרים שיכולים להזיק לו. 

מהירות העבודה

כמו בכל תחום אחר, זמן שווה כסף וצביעה אלקטרוסטטית מתאימה מאוד לגישה הזו. מדובר בשיטה יעילה ומהירה, במיוחד כשפונים לחברה איכותית ומנוסה שתעשה לכם את העבודה. 

 

אפשר לסיים את כל התהליך מ-א' ועד ת' תוך כמה שעות, כולל שלב הריסוס של הצבע והקלייה של המוצר הנצבע בתנור. 

צביעה ידידותית לסביבה

במציאות של היום כבר ברור לכולם ששמירה על איכות הסביבה היא ערך חשוב מאוד. לשמחתנו, צביעה אלקטרוסטטית נחשבת ידידותית יותר לסביבה בהשוואה לתהליך של צביעה מסורתית. 

 

בניגוד לצבע רגיל, צבע אלקטרוסטטי לא מכיל ממסים אורגניים – שהם חומרים שמשחררים גזים רעילים שמזיקים לסביבה. לכן, צביעה באבקה אלקטרוסטטית לא פולטת גזים כאלו ולא מזיקה לסביבה. 

שלבי ההכנה לקראת צביעה אלקטרוסטטית

לפני שמתחילים בתהליך של צביעה אלקטרוסטטית צריך להשלים כמה הכנות. קודם כל, צריך לנקות בצורה יסודית ומלאה את שטח הצביעה של החלק שאנחנו רוצים לצבוע. הניקוי היסודי הזה כולל הורדה של צבע קודם שכבר קיים על מה שצובעים, כדי שלא יפריע לתהליך.

 

חוץ מזה, צריך לדאוג להכין את כל הציוד שנדרש כדי לצבוע, כולל בדיקה שציוד הריסוס עובד בצורה תקינה וגם התנורים מוכנים לפעולה

שלב הריסוס באבקה אלקטרוסטטית

לשלב הזה צריך את הצבע שצובעים איתו, ואקדח לריסוס הצבע על המוצר. משתמשים באקדח מיוחד שיש בו אלקטרודה שמעבירה לצבע זרם חשמלי חלש. בגלל שבצבע עצמו יש חלקיקי מתכת, התוצאה שמקבלים היא צבע שנטען במטען חשמלי שלילי.

 

המוצר שצובעים, שצריך להוליך חשמל, מחובר להארקה תוך כדי תהליך הצביעה. הארקה טוענת את מה שאנחנו צובעים במטען חיובי. בגלל שמטען חיובי ומטען שלילי נמשכים אחד לשני – הצבע המחושמל נצמד למה שאנחנו צובעים.

 

אפילו שההסבר המדעי קצת ארוך, התהליך עצמו די פשוט. צריך רק לרסס את הצבע והוא נדבק אל המשטח שצובעים בזכות המצב הפיזיקלי שנוצר עם החשמל.

 

אחרי שמסיימים לרסס את הצבע, צריך לקבע אותו במקום. בשביל לעשות את זה, מעבירים את מה שצבענו לתוך תנור. 

שלב החימום בתנור

אחרי שריססנו שכבה שווה של צבע, מעבירים את מה שאנחנו צובעים לתנור שחומם לטמפרטורה של 200 מעלות צלזיוס. השלב הזה חשוב מאוד, כי צבע אלקטרוסטטי מגיב לחום בצורה מיוחדת. החום מקבע את הצבע במקום והופך אותו לשכבת חומר חזק ועמיד. 

 

הזמן שנדרש לצורך צביעת מתכות בתנור תלוי בגדול של מה שאנחנו צובעים. לדוגמה, אם אנחנו צובעים חלק מתכתי קטן, יכול להיות נצטרך לחמם אותו בתנור רק לעשרים דקות. מצד שני, אם אנחנו צובעים חלק גדול יותר, אולי נצטרך להמתין חצי שעה עד ארבעים דקות. 

צביעה אלקטרוסטטית מחיר

אחת השאלות הנפוצות לגבי צביעה בתנור היא כמה עולה צביעה אלקטרוסטטית בתנור. העניין הוא, שאין מחיר קבוע שאפשר להגדיר מראש.  מחיר של עבודת צביעה בתנור נקבע לפי מה שאתם מבקשים לצבוע, בגלל שיש הבדלים משמעותיים בין סוגי מוצרים שונים, בנוסף וכמובן המחיר משתנה על פי גודל המוצר אותו תרצו לצבוע וגם המורכבות שנדרש על מנת ביצוע הצביעה. 

 

כדי לקבל הצעת מחיר שמתאימה למה שאתם מחפשים, צרו איתנו קשר ונשמח לתת לכם הצעת מחיר מותאמת אישית. 

להצעת מחיר התקשרו עכשיו לטלפון 072-3957720 או השאירו פרטים בטופס למטה ונחזרו אליכם במהירות האפשרית

בחירה נכונה מתחילה בידע. יש לכם שאלות בנושא? אנחנו כאן.

התקשרו עכשיו:

אנחנו מאמינים בידע. נשמח לסייע ולייעץ לכם על מגוון מוצרי אלומניום החדישים שלנו, כאלו שיהפכו את הסביבה והחצר שלכם מודרנית יותר.

להצעת מחיר מנצחת!

השאירו פרטים ומיד נחזור אליכם

דילוג לתוכן