פרגולה לגינה

תוכן עניינים

פרגולה לחצר

ממש כמו שחלון הוא חלק אינטגרלי מהבית וממש כמו שמרפסת היא חלק מהותי מהאזור החיצוני של הבית, כך פרגולה בגינה היא חלק בלתי נפרד מהגינה והחצר של הבית שלכם, או לפחות כזו היא אמורה להיות. מדוע? כי פרגולה לגינה היא פרקטית ועיצובית בו זמנית – פרגולה לגינה משלימה את המראה החיצוני ומוטב שהיא תעשה זאת תוך כדי שמירה על שפה אחידה, כך שאם נתבונן על מכלול הבית והגינה נקבל תחושה הרמונית, וזאת ניתן להשיג באמצעות מחשבה מקדימה והקפדה יתרה בעת בחירת חומרי הגלם, הצבעוניות והמרקמים אשר מצויים בפרגולת אלומיניום לגינה. 

פרגולות לגינה ולתמיד!

ממש כפי שמקדישים מחשבה בעת בחירה של ריהוט גינה, כך גם ראוי להקדיש מחשבה בעת בחירה של פרגולה לגינה, אם כי במקרה זה הבחירה צריכה להיות הרבה יותר מושכלת, וזאת כי לעומת ריהוט גינה, פרגולה לגינה לא נמהר להחליף – לא כעבור שלוש שנים ולא כעבור 10 שנים. מהי אם כן המסקנה המתבקשת כאשר מחפשים לרכוש פרגולה לגינה? שהמראה צריך להיות על זמני והחומריות צריכה להיות עמידה בפני בלאי לאורך שנים   במיוחד אם לא מחפשים תעסוקה מיותרת, פרגולות לגינה מבית פרגולה ישראלית עמידות למזגי האוויר השונים ומחזיקות שנים רבות ללא בלאי אודות לחומרים האיכותיים שאתם אנו מייצרים את הפרגולות שלנו.

הגדרה מקצועית - פרגולה לגינה

אם נחזור לנקודת ההתחלה, נציין שפרגולה לגינה נועדה להעניק הצללה. מבחינת הגדרה, פרגולה מתייחסת למבנה חסר קירות שמשטחו מישורי, אם כי לא מעט פרגולות כן נוטות להיות מעט משופעות, אך לרוב הוועדות לא מקשות כאשר הן מבחינות בזווית זניחה. כמו כן, פרגולה אינה כוללת גג אטום, אלא קיימים חלקים שמהווים הצללה והם נוטים לשמור על רווחים שווים. עם זאת, מי שמחפש הצללה יותר מלאה, יימצא פרגולות לגינה שכוללות תוספות משמעותיות, כגון משטחי במבוק ואף קורות עיליות שמציעות רווחים צמודים, כך שגם נוצר אוורור מושלם שמאפשר סירקולציה של אוויר וגם נהנים מהצללה משמעותית – כזו שמאפשרת לשהות בחוץ באמצע היום מבלי לסבול מסנוור או מעוצמת קרני השמש הקופחת.  

10 דגשים שחשוב לדעת לפני קניית פרגולה לגינה

חושבים על רכישת פרגולה לגינה? ובכן טרם תתחילו לדמיין כמה כיף יהיה לשבת בחוץ באזור מוצל וכמה הרבה יותר יפה תיראה הגינה שלכם, יש לוודא שמיישרים קו עם החוק, משמע חשוב לדעת שקיימות תקנות שנוגעות לבניית פרגולה. סקרנים? אגדנו עבורכם כמה תקנות שמוטב להכיר טרם מתחילים בתכנונים: 

 1. אם רוצים לתחום את הפרגולה בחצר שלכם עם קירות, מוטב לדעת מראש שהחוק מחייב להשיג היתר בנייה עבור כך.
 2. קיימים הבדלים קלים בין המועצות השונות ועל כן לפני תכנון והתקנה חשוב לבחון מה אומרות התקנות של העירייה שלכם עבור אותם שינויים שאתם רוצים לבצע או להוסיף.
 3. פרגולה לגינה ניתן לבנות רק מעץ או ממתכת או כמובן מאלומיניום, משמע רק מחומרים שנחשבים קלים ואל מבטון למשל.
 4. גג המבנה צריך להיות מפולס.
 5. החלק העליון צריך לשמור על מרווחים אחידים.
 6. תוספת של פרגולה בחצר מצריכות היתר בניה, אם כי לפני שנבהלים, טוב לדעת שההיתרים ניתנים יחסית במהירות.
 7. חושבים להתעלם מהחוקים ופשוט להקים בגינה פרגולה? אתם עומדים בפני תביעה אזרחית!
 8. כאשר בוחנים האם בניית הפרגולה תקנית, עוצרים לוודא שהיא אינה מפריעה לשכנים ושהיא אינה מזיקה לשלד של המבנה ולשלל המערכות שנוגעות לבית. 
 9. הקורות העליונות צריכות להוות כ40% מסך שטח ההצללה.
 10. גודל הפרגולה תלוי בגודל של הגינה, משמע הפרגולה אינה יכולה להיות גדולה מ15 מ"ר והיא אינה יכולה להיות גדולה יותר מחמישית מסך שטח הגינה. רוצים פרגולה יותר גדולה? תדרשו להשיג היתר מיוחד עבור כך.
פרגולה לגינה
פרגולה מאלומיניום לגינה
פרגולות
פרגולות לגינה

פרגולה לגינה פשוט משחשבתם

חשוב לציין שסך התקנות אינן מנסות להערים קשיים מיותרים, ניתן לקרוא אודות חוק הפרגולות, אלא מטרתן לשמור על ביטחוננו ועל כן רצוי לשתף פעולה, וכל עוד פונים למקום מקצועי שמתמחה בבניית פרגולות, בין היתר זוכים בליווי מקצועי (בכול הנוגע להשגת היתרים ומיקוד הבחירה). פה נוסיף שאם שמעתם על חוק הפרגולות, טוב לדעת שהוא כולל לא מעט הקלות עבור מי שמבקש להוסיף אלמנטים בגינה, ביניהם כמובן פרגולה, ועל כן רבים מתחילים בתהליך השגת האישורים ומהר מאוד מגלים שהם כלל לא צרכים לעמוד במגוון תנאים מייגעיםמצד שני, לצד שלל ההקלות כן נדרשים להודיע לרשות הרישוי אודות ההתקנה, וזאת לא יאוחר מ45 ימים מתום ביצוע העבודה. 

ככה פשוט ככה מתקדם - פרגולה לגינה

אנשים רבים מטפחים גינה מושקעת, פרחונית ומוריקה, אך בעצם לא נהנים ממנה מספיק. מדוע? כי בשעות שבהן הם בבית הגינה לרוב עם שמש ישירה. מכאן שהגינה המרהיבה בעיקר נראית מבעד לחלון, פשוט כי המזגן שבבית הרבה יותר מפתה, גם אם עיצוב הפנים אינו יודע להציע את אותה פסטורליות מקסימה שמחכה בחוץ. אז אם גם אתם מבקשים לארח יותר בחוץ, אם גם אתם מבקשים לערוך יותר ארוחות משפחתיות לצד הדשא וערוגת הפרחים, ואם גם אתם מפנטזים על שבת חורפית שבה יושבים בחוץ לצד שוקו חם בזמן שמעליכם יורד גשם רענן, הרי שהגיע הזמן להבין שמשהו חסר. מהו אותו "משהו"? רוב הסיכויים שפרגולה לגינה!

3 סוגי עיקריים של פרגולות בגינה

עם כל הכבוד למוטיב ההצללה, נעצור לחדד שתוספת של פרגולה לחצר מאוד מרשימה, ועל מנת לוודא שמקבלים את המראה הרצוי, מוטב לשקול לשלב בין שני חומרים, להוסיף תאורה ולשחק עם מרווחים, עיטורים וצבעים. כמו כן, ניתן לבחור בין פרגולה תלויהלבין פרגולה שצמודה לקיר ובין פרגולה שמקובעת לאדמה. לכל אחת מראה ייחודי משלה וכל אחת מחזיקה ביתרונות פונקציונליים אחרים. מרגישים שהולכים לאיבוד? כל עוד נעזרים בבית עסק מקצועי, הוא כבר יסייע לשלול אפשרויות בהתאם לשיקולי מבניות ויציבות, כך שרק יישאר להחליט איזה עיצוב רצוי, ופה קטלוג איכותי יסייע לסגור את הפינה 

היתרונות המובילים שמאחורי פרגולה לגינה

פרגולה לגינה עשויה לשפר את איכות החיים בכ"כ הרבה מובנים. מוזמנים להציץ ממה אנשים שכבר התקינו פרגולה נהנים:

 •  באמצעות פרגולה ניתן להשמיש באופן הרבה יותר נוח את המרפסת החיצונית.
 • באמצעות פרגולה ניתן לשלוט על התנאים שבחוץ. ניתן להימנע מאי נעימות שקשורה לשמש ישירה, רוח חזקה, או גשם מבורך.
 • באמצעות פרגולה זוכים בכול שנה להתקין את הסוכה בקלות יתרה.
 • באמצעות פרגולה זוכים להשלים את העיצוב החיצוני של הבית. אם באמצעות פרגולה במרפסת ואם באמצעות פרגולה בגינה.
 • באמצעות פרגולה בגינה ניתן להשביח את ערך הנכס שעומד לרשותכם, פשוט כי מדובר באלמנט רצוי ומאוד מרשים.

פרגולה לגינה ללא חוקים עיצוביים

טרם נצלול פנימה, טרם נבין אלו פרגולות לגינה קיימות, מאלו חומרים אפשר להתקין, מה עושים עם החלק העילי של הפרגולה, מה אומרות התקנות וכדומה, נעצור ליישר קו. רבים ששוקלים להתקין בגינה פרגולה נוטים להירתע, פשוט כי הפרגולה ששייכת לשכנים לדעתם אינה יפה, או כי מראש הם בטוחים שלהם בגינה אין מקום. פה אנו מבקשים לומר שנכון להיום, נכון לשנת 2021, פרגולות לגינה מאפשרות לשלב אינספור עיצוביים רצויים. ניתן לייצר פרגולה לגינה בעלת חזות מודרנית, ניתן לייצר פרגולה לגינה בעלת חזות כפרית, ואף ניתן לייצר פרגולה מחומרים מודרניים שתייצר חזות כפרית. הנקודה היא שאין גבול לעיצובים האפשריים, כך שאפילו אין זה הכרחי להיצמד לאותם קווים ישרים, אלא אם רק רוצים, ניתן לשחק עם קווים גליים.

נתמכת תלויה או צפה - פרגולה לגינה

אז לאחר שהבנו שהמשחק העיצוב הוא אינסופי, נעצור להבהיר נקודה נוספת: פרגולה אינה חייבת לעמוד על 4 רגליים. מדוע זה כה חשוב? כי הרבה פעמים השטח הייעודי אינו מספיק גדול, כך שחבל על כל ס"מ שנגזל משטח הרצפה. כיצד אם כן ניתן להתקין כיום פרגולה? ובכן ניתן לתלות את הפרגולה על הקיר (כך שהיא תיתמך רק על 2 רגליים), אך גם ניתן לוודא שהפרגולה צפה כולה באוויר, וזאת באמצעות תמיכה של קיר צמוד. עם זאת, פה נציין שלעומת היכולת לבחור בכל עיצוב רצוי, בקטגוריה המבנית יש להתחשב באותן מגבלות שמגדירים התנאים בשטח. שנרחיב? ובכן כאן אנחנו כבר נכנסים לכל נושא התקנות של הפרגולות, ועל כן אנו מבקשים להרחיב:

הקשר שבין פרגולה לסעיפי החוק – חשוב ובכמה נקודות!

פרגולה נכנסת לקטגוריה של "בנייה מצומצמת".

 •  פרגולה אינה מורשית להגדיל שטח, ועל כן היא יכולה להיבנות רק על גבי שטח קיים.
 •  פרגולה מורשית להיבנות רק על גג, או רק בחצר. מה בנוגע למרפסת שמש? עליה אין היתר לבנות פרגולה.
 • אם בוחרים להתקין את הפרגולה בגינה, הרי שאז היא אינה יכולה להיות גדולה מ50 מ"ר, והיא כן צרכה להיות יותר גדולה מ10 מ"ר.
 • אם בוחרים להתקין את הפרגולה על גבי הבית, הרי שאז היא אינה יכולה להיות יותר גדולה משליש מגודלו של הגג.
 • מה עושים את מבקשים לבנות פרגולה שאינה עומדת בגדלים המותרים לפי חוק? ובכן אין למהר להרים ידיים, אך כן צריך לפעול על מנת להשיג היתר נקודתי. נשמע מסובך? ובכן כל עוד פונים לחברת פרגולות לגינה איכותית ומקצועית, תהיו בטוחים שהיא כבר תדע לייעל ולקצר את סך התהליך.
 • הקורות העיליות צריכות לכסות 40% מסך שטח ההצללה.
 • המרווחים של הקורות העליות מחויבים לשמור על רווחים שווים.
 • אם מבקשים לסגור את הפרגולה עם קירות, חובה להשיג היתר בנייה, כזה שיכלול היתר תכנון.
 • כל עירייה מחזיקה בתקנות מעט שונות, ועל כן יש לבחון מהן התקנות של העירייה שאליה אתם משתייכים.
 • פרגולה חייבת להיבנות רק מחומרים שנחשבים קלים, דוגמת אלומיניום ועץ. כמו כן, משקל הפרגולה אינו יעלה על 50 ק"ג למטר רבוע.
 • עד כ45 יום לאחר התקנת הפרגולה מחויבים להודיע לרשויות על דבר הקמת הפרגולה, וזאת באמצעות טופס מיוחד, ואף צריך לצרף לטופס אישור של מהנדס מבנים (האישור נועד להעיד שהפרגולה אכן מעוגנת ויציבה כהלכה).

· למרות שפרגולה ניתן לעצב במגוון אופנים, אין זה אפשרי לעצב אותה באופן שבו הגג נטוי בצורה משופעת. על השטח העילי להיות ישר ומפולס.

פרגולה לגינה - הרבה יותר פשוט ממה שחושבים!

נשמע כמו לא מעט בירורים? ובכן רוב הפעמים מדובר בתהליך מהיר, ואפילו אם זקוקים להשיג היתר בניה, טוב לדעת שגם אז נהנים ממסלול VIP – ממסלול מקוצר שמוביל למענה מידי. עוד ראוי להבין שאין מדובר ברצון להערים קשיים, אלא סך התקנים נובעים משני היבטים משלימים: מצד אחד מדובר בשיקולי בטיחות ומצד שני מבקשים למנוע מצב שבו אנשים ינצלו את הפרגולה על מנת להצליח לבנות חדר נוסף, וזאת מבלי שהושגו ההיתרים הנדרשים.

השאלות שיכווינו אתכם לבחירת הפרגולה הנכונה

עתה לאחר שהכול ברור, רק נותר להבין מהם הצרכים – איזו פרגולה לגינה אתם מחפשים. בנקודה זו מומלץ להציף את השאלות הבאות:

 • איזה שטח מבקשים להצל?
 • איזו חומריות מעדיפים?
 • מה מבקשים מבחינת טריטוריית הקירוי? למשל האם מעדיפים שיתאפשר משחק עם חשיפה והצללה?
 • האם מבקשים מענה רק עבור ימות הקיץ, או מענה גם עבור ימות החורף?
 • כמה שנים הפרגולה אמורה לשרת?
 • האם מבקשים להוציא סכום חד פעמי ולהימנע מכל הוצאה עתידית?
 • האם מבקשים פרגולה תלויה או פרגולה עומדת?
 •  לאיזה סוג של עיצוב יותר מתחברים?
 • מה מכתיב הבית מבחינת נראות וצורניות?

מחפשים פרגולה לגינה? מעט אודות חומריות!

לאחר שיותר מתמקדים במה שנחוץ ורצוי, יש להבין שפרגולה מכילה 2 חלקים עיקריים: המבנה עצמו והגוף העילי שמעניק הצללה. שנרחיב? ובכן מבחינת המבנה עצמו, נציין שניתן לבחור בין מספר חומרים עיקריים: עץ, ברזל, פלסטיק ואלומיניום. פה ניתן למצוא מגוון הבדלים, אך בקצרה נסביר שברזל נחשב יקר, כבד והוא זקוק לתחזוקה מדי כמה שנים. עץ אינו מחזיק מעמד הרבה שנים והוא גם כן מצריך תחזוקה. פלסטיק אומנם זול, אך אינו נחשב איכותי. לבסוף נציין שמבחינת רבים האלומיניום נחשב כחומר אידאלי, וזאת כי פרגולה לגינה מאלומיניום היא קלת משקל, יחסית לברזל היא אינה יקרה, היא מאפשרת משחק עיצובי מגוון, היא מאפשרת להתקין מערכת חשמלית ולפני ואחרי הכול מדובר בחומר שאידאלי לתנאי חוץ – אין שום צורך בתחזוקה.

הכול אודות הצללה של פרגולה לגינה

לרוב פרגולה מגיעה לצד קירוי עילי, ועל כן נציין שאם מחפשים פתרון איכותי שיחזיק מעמד לאורך זמן, הרי שאין לבחור בחומרים טבעיים כגון סכך, או בפתרון אסתטי אך זמני כגון בד, אלא עדיף לבחור באופציה יותר רצינית. כאן אנו עומדים בפני שתי קבוצות עיקריות: ניתן לבחור בין רפפות אלומיניום לבין נגללים. מהם ההבדלים? ובכן נגללים מזכירים את התפעול הנוח של התריסים והם עשויים ממגוון חומרים, עובדה שמשפיעה באופן ישיר על אופי הבלאי והתחזוקה. בכול הנוגע לרפפות אלומיניום, נציין שהן כבר מציעות פתרון יותר מתקדם. הן אינן מתכלות ואף ניתן לבחור האם הן קבועות או ניתנות להזזה, כאשר במידת הצורך ניתן לחברן למנגנון חשמלי. מכאן שאם רק רוצים, ניתן באמצעות לחיצת כפתור קלה לסגור את הפרגולה, לאפשר משב רוח נעים וכדומה – השליטה הרבה יותר מקיפה. מה עוד? ניתן לבחור בפרגולה שכוללת תאורה מובנית, כך שרק צריך לצאת לגינה וליהנות מתנאים אופטימאליים.

מעצבים פרגולה - קשת בלתי נגמרת של אפשרויות

אם רק תביטו בקטלוג של פרגולות לגינה, תמצאו עולם של אפשרויות. עם זאת, ראוי לציין שאם רק בוחרים בפרגולה שעשויה מאלומיניום, זוכים בקשת בלתי נגמרת של אפשרויות עיצוביות. מבקשים רעיונות? מוזמנים

לשמוע על כמה אפשרויות מיוחדות: ניתן לבחור בפרגולה לגינה שעשויה מאלומיניום, אך שנראית כאילו היא עשויה מעץ טבעי. באופן שכזה גם משיגים מראה כפרי וגם לא מתפשרים לגבי איכויות החומר. עוד אופציה נחמדה היא לבחור ברפפות שעשויות מקוויים גליים. אופציה זו מייצרת מראה מודרני שגורף לא מעט תגובות נלהבות. עוד אופציה עיצובית נחמדה נוגעת ליכולת לעצב את הרפפות עם חורים (בכל צורה רצויה). זו יכולה להיות צורה של עלים, של קווים ישרים, של עיגולים וכדומה. למה זה טוב? מייצר משחק מרתק של צל על גבי הריצוף.

שוקלים לרכוש פרגולה חשמלית?

פרגולה חשמלית מאפשרת גלילה פשוטה של הקירוי העילי. פרגולות לגינה חשמליות מאפשרות פתיחה מלאה, חלקית וכמובן הצללה, כאשר הפעולה מתבצעת בקלות יתרה – ע"י לחיצת כפתור. מכאן שניתן לשבת מתחת לפרגולה ולראות את הכוכבים, ניתן להחליט שיושבים בחוץ ונהנים מריח הדשא הרטוב, אך מבלי להירטב מהגשם, וכמובן שניתן לשבת מתחת לפרגולה ולכסות רק חלק ממנה, כך שנהנים מרוח מרעננת, אך נמנעים מסנוור של שמש ישירה.

פרגולה לגינה - רק תבקשו ותקבלו!

כפי שניתן להבין, כיום פרגולה מהווה נדבך מהותי מסך הגינה. ממש כפי שיש ריהוט גינה ומנגל מוכן לפעולה, כך גם רבים מבינים שפרגולה היא חלק מהחבילה. עם זאת, ממש כפי שניתן למצוא כיום מנגל חשמלי, מנגל שעובד על גז, מנגל שהוא גם מעשנה וכדומה, כך גם תחום הפרגולות מאוד עשיר ומגוון – עובדה שמשחקת לגמרי לטובתכם הצרכנים. מכאן שאנו ממליצים להיעזר במספר עוגנים, אך לא להיצמד בהכרח לדגמים קיימים. כפי שציינו יש להבין למה מתחברים, מהם האילוצים ולמה שואפים, ואף מומלץ לראות קטלוגים ולהתחיל להבין מעט יותר לעומק איזה עיצוב רצוי. עם זאת, אל תשכחו שאותן פרגולות לגינה יכולות להגיע בכול גוון וגודל רצוי, ואף להכיל מגוון אלמנטים משלימים.

עלות של פרגולה לגינה - משקיעים באיכות ונמנעים מהוצאות משלימות

ציינו אלמנטים משלימים עבור פרגולות לגינה, ועל כן נרחיב ונציין שאלמנט משלים עבור פרגולה לגינה יכול להיות מנגנון חשמלי, גוף תאורה ואפילו מרזב מובנה עבור פרגולה שמיועדת להתמודד עם גשמים. מה עתה? מתחילים להפנים שהגינה שלכם עומדת להשתנות. עומדת לא רק להיראות הרבה יותר מושקעת, אלא היא גם עומדת להפוך להיות הרבה יותר מזמינה ונעימה, הן בקיץ והן בחורף. טיפ אחרון לדרך? כאשר מסתכלים על המחיר הסופי, יש לקחת בחשבון שכדי ליהנות מהתאמה מלאה לעיתים שווה להוציא מעט יותר, כך שתיהנו מפרגולה שתלווה לאורך שנים מבלי שתאלצו להשקיע בתיקונים.

יוצאים לדרך!

אז אם מבקשים להפוך את הגינה להרבה יותר נעימה לשהייה, אם מבקשים לאכול בחוץ מבלי לסבול משמש ישירה ואם רוצים הכנה לסוכה השנתית או תוספת מרהיבה שממסגרת את פינת הישיבה, הרי שפרגולה לגינה מהווה פתרון מעולה. מה עתההתחילו להביט בתמונות שלנו ותמצאו את הדגם שאליו אתם יותר מתחברים, רוצים לקבל הצעת מחיר? צרו איתנו קשר ונשמח לשלוח אליכם הביתה את אחד המתקינים שלנו על מנת לבחון את השטח ואת הדרישות שלכם ולספק לכם הצעת מחיר אטרקטיבית ומשתלמת עבור רכישה והתקנת פרגולת אלומיניום מושלמת לגינה שלכם.

יש לכם שאלות בנוגע לפרגולות לגינה? התקשרו, או היכנסו לעמוד צור קשר השאירו פרטים ואחד מהמתקינים שלנו יחזור אליכם בהקדם האפשרי .

בחירה נכונה מתחילה בידע. יש לכם שאלות בנושא? אנחנו כאן.

התקשרו עכשיו:

אנחנו מאמינים בידע. נשמח לסייע ולייעץ לכם על מגוון מוצרי אלומניום החדישים שלנו, כאלו שיהפכו את הסביבה והחצר שלכם מודרנית יותר.

להצעת מחיר מנצחת!

השאירו פרטים ומיד נחזור אליכם

דילוג לתוכן