מעקה ברזל

מעקה ברזל

אחד מהאלמנטים שמשלבים בצורה כה הומוגנית במרחב הביתי בין פרקטיות לאסתטיות הוא מעקה מברזל, ופה ניגש להבין מה הוא יודע להציע. בראש ובראשונה נציין שמעקה נועד למנוע נפילה בין שתי קומות/מפלסים. כמו כן, מעקה מונע את הצורך להרים קיר שלם כדי ליצור חוצץ ולהעניק הגנה, כך שבאמצעות הרבה פחות חומר ולצד מראה הרבה יותר מאוורר זוכים ליצור חוצץ מרשים ופונקציונלי כאחד.

מעבר לעובדה שמעקה מונע נפילה, הוא גם כלי עזר חשוב. המעקה מאפשר תמיכה הכרחית עבור היציבה ותחושת הביטחון. מכאן שכל בית שיש בו יותר ממפלס אחד נדרש להתקין מעקה, ופה ניגש לבחון מה החוק דורש בנושא, אלו אפשרויות עיצוביות קיימות, מהן היתרונות הרבים שעומדים מאחורי החומריות האיכותית שברזל יודע להציע, מהו ההבדל בין מעקות ברזל חוץ לבין מעקות לפנים הבית, מהן העלויות וכדומה. מכאן שאם מבקשים לשלב מעקה בבית או מעקה ברזל למרפסת, מוזמנים לגלות למה ניתן לצפות ועל מה אין להתפשר.

מיקומים נבחרים עבור מעקה ברזל

מעקות ברזל נהוג להציב בשלל מיקומים בתוך ומחוץ לבית. לרוב נמצא מעקות ברזל בגרם המדרגות ובמיקום שמפריד בין שתי קומות. מעבר לכך, ניתן למצוא מעקות ברזל במגוון מיקומים מחוץ לבית. כך למשל נציין שניתן למצוא מעקות מברזל לצד הכניסה לבית וכמובן לצד גרם המדרגות שמוביל לכניסה. היכן עוד נהוג להתקין מעקות מברזל? במרפסות ועל גגות – בכל מקום שבו נדרשים לפי חוק להציב מעקה ובכל מקום שבו מבקשים לייצר תחושת הגנה.

מה מבדיל בין מעקות ברזל חוץ לבין מעקה פנים?

קיימים הבדלים בין מעקה פנים מברזל לבין מעקה חוץ מברזל, בעיקר הבדלים עיצוביים, כאשר תמיד מבקשים להתאים בין הסגנון העיצובי השולט לעיצוב של המעקה, וכיוון שמדובר בחומר ברזל, מראש נחדד שהמבחר העיצובי רב ומגוון. כמו כן, גם מבחינת חומריות ניתן למצוא התאמות (בעיקר מבחינת עמידות לקורוזיה), כך שחשוב להבין מראש האם המעקה שמחפשים אמור להיות מותקן בתוך או מחוץ לבית.

תקנים של מעקה ברזל

התקן הישראלי (ישראלי ת"י 1142) מגדיר כללים מאוד ברורים בכול הנוגע למעקות, וזאת בשל שיקולי בטיחות. ובכן בהתאם לתקן גדר צריכה להיות לפחות בגובה של 105 ס"מ, אם כי בחלק המשופע הגובה יכול להיות גם רק 90 ס"מ, כאשר מהרווחים בין המוטות צרכים להיות מינימום 10 ס"מ. עוד נציין שהגובה נמדד מהמפלס שהכי צמוד למעקה. באופן שכזה ניתן להיות רגועים שגם לא יהיה פשוט לקפוץ מעל המעקה וגם ניתן להיות רגועים שהראש לא ייתקע בין השלבים.

פה נציין שנהוג להוסיף למעקה מאחז יד מעוצב , אך אין זה הכרחי. כך למשל יש שבוחרים להתקין מעקה שנע עד התקרה (כדי למנוע נפילה ולייצר נראות ייחודית), כך שאת המאחז מתקינים מהצד השני בצמוד לקיר.

גלוון של מעקה ברזל

כידוע לחומר הברזל יש לא מעט יתרונות (תיכף ניגע בהם), אך חסרון משמעותי אחד, והוא חלודה (אחד מסוגי הקורוזיה). קורוזיה הינו תהליך שנוצר בעקבות חשיפת הברזל לחמצן ולחות. עם זאת, גם את החיסרון הזה ניתן לעקוף די בקלות, וזאת באמצעות גלוון. אנחנו בחברת פרגולה ישראלית מקפידים על תהליך גלוון איכותי וקפדני במיוחד. התהליך כולל חיפוי של החומר באבץ (חומר שמונע חלודה וקורוזיה), וזאת באמצעות שילוב של תהליך כימי מוקפד, וגם הוא כמתבקש עומד בתקנים המחמירים ביותר.

צביעת מעקה ברזל

אנחנו בחברת פרגולה ישראלית מקפידים לא רק על תהליך גלוון איכותי, אלא גם על תהליך צביעה ברמה הגבוהה ביותר. לרשותנו מחלקת גימור וצביעה שמתאימים בין כל מוצר לאופי הפעולה המתאים והטוב ביותר, כך שאתם הלקוחות זוכים לדעת שהמעקה ישרת כהלכה, ובדיוק באותו הגוון והנראות הראשונית לאורך שנים.

מכאן שאין זה משנה אם המעקה אמור לעמוד בבית או בחוץ, בשמש או בגשם, וזאת כי הצביעה שאנחנו מעניקים מובילה לתוצר שנחשב אידאלי בפניי דהייה, חלודה או קילוף. המוטו שלנו הוא צובעים פעם אחת ונהנים מהמוצר המוגמר לאורך שנים, ממש כמו ביום הראשון של ההתקנה. כאן ראוי לציין שאנחנו עובדים עם כמה שיטות צביעה, כולל צביעה בהתזה וצביעה בתנור, וזאת בהתאם לרמת ההתאמה הטובה ביותר ששמה בראש סדר העדיפויות את איכות התוצר המוגמר.

שלבים בבחירת מעקות ברזל

אנשים שמבקשים להתקין בבית מעקה הרבה פעמים נמשכים לחומר הברזל, וזאת, כי מדובר בחומר שאינו רק משדר אמינות וחוזק, אלא גם כי מעקות ברזל ידועים ככאלו שניתן לעצב במגוון אופנים מרהיבים, פשוט כי מדובר בחומר שמאוד קל לעבד.

מכאן שלקוחות שניגשים לבחור מעקה מברזל הרבה פעמים יודעים מהו המיקום הרצוי, מהו החומר הרצוי ואף מהו הסגנון הרצוי, אך מנקודה זו הולכים לאיבוד. המבחר הרב של הדוגמאות מקשה את תהליך הבחירה, ועל כן אנחנו בחברת פרגולה ישראלית מבקשים לסייע – ממליצים לענות על הפרמטרים הבאים:

  • איזה סגנון אתם מחפשים? מודרני? קלאסי?
  • האם מבקשים לשלב חומרים נוספים (עץ וזכוכית למשל)?
  • האם מבקשים מראה נקי או מאסיבי?
  • האם מבקשים מינימום חומר?
  • האם מבקשים לשלב עבודה אומנותית?
  • מהו מחיר התקרה פר מטר?

מנקודה זו אנחנו ממליצים לראות מגוון דוגמאות ולהתחיל להבין לאיזו נישה יותר מתחברים. כמו כן, אנחנו מבינים שמעקה הוא אלמנט מאוד מרשים שנראה למרחוק מכל נקודה בבית, ועל כן מאוד חשוב להבין איזו תחושה הוא מעביר וכיצד הוא נחווה מבחינה חושית (מבחינת המגע עם היד). מכאן שאנחנו ממליצים לא למהר עם הליך הבחירה, ואף ממליצים להגיע אלינו עם מקורות השראה, כך שזוכים לבחור את המעקה הנכון ביותר מבחינת כל לקוח ולקוח.

 
מעקות ברזל
מעקה מברזל

מעקה ברזל למדרגות

כאשר לקוחות מגיעים אלינו לחפש מעקה ברזל למדרגות, אנחנו תמיד מוודאים האם נדרשות התאמות מסוימות, כגון פתרונות בטיחותיים, וזאת כאמור בהתאם למבנה ההנדסי, המיקום, המשקל ומגוון משתנים נוספים שנוגעים לקונסטרוקציה המבנית.

לאור כל זאת ראוי לדעת שכאשר רוכשים דרכנו מעקות מברזל, מרוויחים לא רק מהניסיון העשיר שלנו, אלא גם ממחלקת הפרזול וממחלקת ההנדסה, וזאת כדי שבסוף היום תזכו לחיות לצד המעקה הנכון ביותר נקודתית עבורכם.

מכאן שבין אם מחפשים עבור הגרם מדרגות מעקה בעל קווים ישרים או מעקה בעל קווים מעוגלים, בין אם מחפשים מעקה בעל לולאות או מעקה שמציג ציפורים וגפנים, ובין אם מעדיפים צורות גיאומטריות או מעקה שמציג משחק עם מקצב של מרווחים, טוב לדעת שאצלנו כל רצון עיצובי זוכה לביטוי פרקטי מרשים.

התקנת מעקות ברזל

לאחר שנבחר המעקה המתאים ביותר בהתאם לשורת שיקולים פרקטיים, בטיחותיים ועיצוביים, ולאחר שנבחר הגוון הרצוי ואופי הפרזול והעיצוב המועדף, מגיעים ליום ההתקנה. אל יום ההתקנה מגיעים ערוכים עם סך האלמנטים הרלוונטיים, כך שאין עיכובים מיותרים – חשוב לנו למזער פגיעה בזמן הפרטי של הלקוחות, בין אם מדובר בלקוח פרטי ובין אם מדובר בלקוח עסקי.

מעקות ברזל בהתאמה אישית ללקוח

אנחנו מאמינים שלכל בית, גרם מדרגות, מרפסת וגג מגיע מעקה אידאלי. כפי שכבר ציינו, מעקה הוא הרבה ומעבר לפריט פרקטי, אלא הוא יודע לשדר יוקרה, אלגנטיות, כפריות, אורבניות, מודרניות ועוד שפע של תתי גוונים. מכאן שבאמצעות המשחק העיצובי הנרחב שחומר הגלם יודע להציע, ניתן ליצור אינספור גוונים עיצוביים בהתאם לדרישות הלקוח. אנחנו בחברת פרגולה ישראלית מזמינים כל לקוח לצאת למסע בו הוא יימצא את המעקה המתאים ביותר עבורו.

היתרונות שמאחורי מעקות ברזל

בתחום של מעקות ניתן למצוא מגוון סוגים של חומרים, אך אין ספק שמעקות ברזל מככבים, וכאן ניגש לבחון אלו יתרונות מעקות מברזל יודעים להציע. מה אם כן חומר הברזל יודע להציע? ובכן להלן היכרות עם נפלאות החומר. הברזל ידוע כיסוד כימי מתכתי שנעזרים בו רבות לאורך אלפי שנים, כבר מהתקופה הפרהיסטורית. כיום לאחר שהברזל הפך לחלק עיקרי בתעשייה הכבדה יודעים כיצד לנצל את התכונות שלו בצורה יעילה.

ניתן למצוא ברזל שאידאלי עבור יציקה, ברזל שנחשב יותר חשיל, ברזל גולמי וכדומה, כאשר סגסוגות שונות של ברזל יודעות להכיל כמויות משתנות של מגוון חומרים נוספים, כגון מוליבדן, ניקל, כרום וכדומה.

באשר לתכונות של החומר, נציין שברזל טהור נחשב קל לריקוע, פיתול והוא יחסית רך, אם כי ככול שמשלבים יותר כמויות של פחמן, כך הברזל מוביל ליותר קשיות וחוזק, כאשר כמובן שגם ניתן לשחק עם רמת הגמישות.

גימורים של מעקות ברזל

כידוע של שלל דוגמאות של מעקות ברזל ואף מעקות מברזל עשויים להגיע בכל גוון רצוי, אך רבים בוחרים להיצמד לגוון הטבעי והכה עוצמתי, אם כי גם המראה של החלודה והמראה המולבן נחשבים מאוד פופולאריים. כמו כן, יש שבוחרים לשלב במעקה חומרים נוספים, כגון עץ וזכוכית, אם כי הרוב מתחבר למראה הנקי ללא שום תוספות, וזאת בין אם מדובר בעיצוב נקי ואוורירי ובין אם מדובר בעיצוב מאסיבי שכולל עיטורים.

התקנה של מעקות ברזל

כאשר מדובר בהתקנה של מעקות ברזל אנחנו מקפידים על קיבוע מקצועי שכולל עוגני כוח (שימוש בברגים שמתנפחים לאחר ההברגה), מקפידים על ליטוש של פינות שעשויות להיות חדות, וכמובן מביאים ידע רב וחשוב בנושא. חשוב לקחת בחשבון שאומנם מעקות ברזל מאוד מרשימים ומהווים תוספת מרהיבה, אך בראש ובראשונה עליהם להיות בטיחותיים. מכאן שהמשימה שאולי הכי חשובה מבחינתכם הלקוחות היא לפנות אל חברה שמתמחה לאורך שנים בייצור והתקנה של מעקות, ממש כפי שאנחנו מציעים, וממש כפי שהלקוחות שלנו מעידים.

תחזוקה של מעקות ברזל

חשוב לדעת שבכול הנוגע לתחום של מעקות ברזל איכותיים, לא צריך לחשוב על תחזוקה, וזאת גם אם מדובר במעקה שמציע פיתוחים מורכבים וגוון בהיר. האומנם? ובכן כל עוד חומר הגלם איכותי ועומד בתקנים ניתן להיות רגועים בכול הנוגע לשריטות, מכות, חבלות ונזקי מזג האוויר. מכאן שגם אם מדובר במעקה ברזל למדרגות, לגג, או לגרם המדרגות החיצוני, ניתן ליהנות מאיכות מעולה.

כמה עולה מעקה מברזל?

אם נשווה מעקות מברזל למעקות ממתכות אחרות, למשל פליז או אפילו אלומיניום, נמצאת שהעלות נחשבת יחסית זולה, וזאת למרות שמדובר בחומר מאו עמיד ושמאוד קל לעצב. מבחינת חישובי עלויות, נציין שהעלות של מעקה מברזל קודם כל מושפע מאיכות החומר, מאיכות רמת הגימור, מאופי ההתקנה וכמובן שגם מסוג העיצוב, כאשר בין היתר משנה האם המדובר במעקה מעוגל (עבור גרם מדרגות לולייני), או במעקה שמאופיין בקווים ישרים, כאשר מראש נציין שככול שמחפשים יותר "משחקים עיצוביים" (למשל שילוב חומרים, או שילוב של עבודת אומנות), כך המחיר יהיה יותר גבוה.

באופן כללי נהוג לתמחר מעקה לפי מטר רץ. פה יש לקחת בחשבון שגם אם מול חלופות אחרות המחיר הסופי עשוי להיות יותר יקר, הרי שלאורך זמן מדובר בהוצאה שמצדיקה את עצמה, וזאת כי מעבר ליתרון החזותי, גם ראוי לציין שאיכות החומר מונעת הוצאות עבור תחזוקה והתוצר הסופי מחזיק מעמד לאורך שנים.

תמונות - מעקות מברזל

בחירה נכונה מתחילה בידע. יש לכם שאלות בנושא? אנחנו כאן.

התקשרו עכשיו:

אנחנו מאמינים בידע. נשמח לסייע ולייעץ לכם על מגוון מוצרי אלומניום החדישים שלנו, כאלו שיהפכו את הסביבה והחצר שלכם מודרנית יותר.

להצעת מחיר מנצחת!

השאירו פרטים ומיד נחזור אליכם

דילוג לתוכן