מחירון פרגולות 

מחירים של פרגולות

מחירון פרגולות נכון לשנת 2023 – חושבים להתקין פרגולה? במאמר זה נציג מידע מקיף בתחום, כולל הצגה מקיפה של כל סוגי הפרגולות, מחירון פרגולות וכמובן מידע משלים אודות אופי ההרכבה, דגשים חשובים, ייעוד, יתרונות של כל סוג, בחינת חומריות וכדומה. מכאן שבסוף המאמר לא רק שתדעו מה יותר נכון נקודתית עבורכם ומהם מחירים של פרגולות, אלא גם אלו דגשים מצדיקים התעכבות, לאיזה גובה של הוצאה ראוי לצפות, למה לשאוף מבחינה עיצובית, אלו פתרונות קיימים עבור המיקום שאליו מכוונים וכדומה. יוצאים לדרך – מחירון פרגולות מוגש במיוחד עבורכם לצד שלל מידע משלים!

רגע לפני בחינת מחיר פרגולה - בחינת צורך ואפשרויות

ראשית נציין שלפרגולה גם קוראים "הצללה", וזאת כי היא מיועדת להצל – לייצר הגנה מפני שמש, רוח וגשם. נוסף לכך, כיום הפרגולה מאפשרת שליטה מלאה על רמת ההצללה, וזאת באמצעות מגוון אמצעים חשמליים וידניים, ועל כן אין זה מפליא שאדם אחד יבקש פרגולה כדי לאפשר גישה נוחה ויבשה לרכב שחונה מתחת לכיפת השמיים ואדם שני יבקש פרגולה כדי שיתאפשר לשבת בחוץ בנעימים גם כשהשמש קופחת.

כל זאת מוביל לשני נתונים חשובים

 1.  פרגולה ניתן להתקין במגוון נרחב של מיקומים – לצד בריכה, בגינה, ליד שער הכניסה, בחצר, במרפסת וכדומה.
 2. פרגולה ניתן להתקין כאשר היא עומדת בפני עצמה וכאשר היא צמודה לקיר של מבנה (בית עסק / בית פרטי). נתון שבין היתר משפיע על מחירון פרגולות.

היתרון הכלכלי של פרגולה לעומת סככה

לפי ההגדרה היבשה, פרגולה היא מבנה חסר קירות שנתמך ע"י עמודים, כאשר היא אינה חייבת להישען על מבנה. בנוסף, הקירוי אינו יכול להיות גדול מ40% מסך שטח הרצפה ועל הפרגולה להכיל תקרה ישרה שאינה נטויה. עם זאת, כיום רבים בוחרים לבצע שיפוע עדין, אך לרוב הוועדות אינן נוטות לדקדק בכך. היכן כל זאת פוגש אותנו מבחינה תקציבית? ובכן חשוב לדעת שכל עוד הפרגולה עומדת בתקנים השונים, היא אינה נחשבת כתוספת בנייה, ועל כן חשבון הארנונה אינו מושפע מגודלה, וזאת לעומת סככה. שנרחיב? אם בוחרים להתקין סככה מקורה במקום פרגולה, לא רק שנדרשים לשלם ארנונה, אלא גם אגרת בנייה, וזהו נתון שמוזיל משמעותית את קטגוריית מחירון פרגולות.

עולם שלם של פרגולות מאלומיניום

טרם נדון אודות מחירון פרגולות, נעצור להעניק מידע כללי אודות חומר האלומיניום. ובכן האלומיניום נמצא כחומר אידאלי עבור בניית פרגולות (מותאם לתנאי חוץ – שומר על איכויות החומר לאורך זמן), נחשב מאוד חזק, אינו נחשב יקר (יחסית לברזל), אינו מצריך הוצאות שוטפות וחשוב מכל הוא קל משקל, עובדה שתומכת במערכת התפעול, וזאת כי רבים מחפשים פרגולות מתכווננות, כך שזוכים לשלוט על אופי סגירת ופתיחת השלבים באמצעות תפעול חשמלי. להלן 9 הסוגים העיקריים של פרגולות מאלומיניום – לצד היבטים כלכליים כמובן:

9 סוגים של פרגולות מאלומיניום - כולל דגשים ועלויות

 • פרגולה בסיסית מאלומיניום – פרגולה זו עומדת על 4 רגליים תומכות והיא מכילה שלבים סטטיים. קבלו מספר דגשים חשובים:
 • עיצובית – ישנו משחק רב עם גוונים ועם הרווח שבין השלבים.
 •  עלות – מחירון פרגולות שעשויות מאלומיניום מתחיל מ500 ש"ח למ"ר.
פרגולה חשמלית מאלומיניום – כפי שציינו פרגולה מאלומיניום קלת משקל ועל כן מציעה שילוב של מנגנון חשמלי ששולט בתריסים. לרוב ה"רפפות" של פרגולה זו יודעות להציע כ2 מצבי פתיחה ולצד המנגנון החשמלי גם נהוג להתקין מנגנון ידני, כך שאם יש הפסקת חשמל, השליטה עדיין מלאה. במקרה זה חשוב לוודא שהמנגנון החשמלי חזק ואיכותי. מבחינת יתרון יחסי, קבלו מספר דגשים חשובים:
 •  יציבות – ראוי לציין שמדובר במבנה חזק ויציב שלא צריך לקפל כאשר מזג האוויר סוער.
 • עלות – מאוד תלוי אם מחפשים פרגולה חשמלית שכוללת תריסים מעץ, מאלומיניום או מבד.
מחירון פרגולות
פרגולות

מבחינת מחירון פרגולות שנעזרות בבד נציין שמדובר בפתרון זול, אך לא לאורך זמן – את הבד נדרשים להחליף מדי כמה שנים, משמע גם משלמים על העבודה כפולה וגם על החומרים.
אי לכך אם מבקשים לחסוך לאורך זמן, מוטב לבחור בחומר האלומיניום שהוא גם מאוד איכותי וגם אינו מתבלה. באופן כללי המחירים נעים בין 1,100 ל1,900 ש"ח למ"ר.

פרגולה מתקפלת מאלומיניום – אם לא מסתפקים בשליטה שמציעה רק שני מצבים, מוטב לשקול פרגולה מתקפלת/ נאספת. פרגולה זו מאפשרת לחשוף בכול רגע רצוי את השמיים בשיא הדרם. קבלו מספר דגשים חשובים:

 • חומריות – לרוב היריעה המתקפלת תהיה עשויה מPVC (ולו מחומר שקוף) והיא כוללת מסילות ייעודיות לצד מרזב צידי.
 • עלויות – מדובר במנגנון מאוד מתקדם – באחת מהאופציות היותר יוקרתיות שמופיעות במחירון פרגולות. המחירים נעים בין 000,1 ל 1,800 ש"ח למ"ר.

פרגולה תלויה מאלומיניום – במקרה זה הפרגולה אינה מחוברת ל4 עמודים שיוצאים ממנה ומתחברים לרצפה, אלא היא מרחפת – באופן מלא או חלקי. שנרחיב? לרוב היא תחובר רק לקיר של המבנה הסמוך, אך גם מאוד ייתכן שהיא תיתמך ב 2 עמודים – תלוי באופי המבנה ובגודל הרצוי. פה נחזור ונציין שחומר האלומיניום מהווה יתרון יחסי מבחינת משקל. קבלו מספר דגשים חשובים:

 •  נראות – מאפשר לחסוך במקום על הרצפה ובו זמנית לייצר המשך טבעי של המבנה.
 • עלות – לרוב מחירון פרגולות מציג בקטגוריה זו מחירים מעט יותר יקר מאלו שמיוחסים לפרגולה עומדת, וזאת כיוון שאופי ההתקנה מצריך יותר עבודת הכנה ובעת ההתקנה יש צורך בכלי עזר שנחשבים יותר מתקדמים. באופן כללי המחירים נעים בין 800 ל1,500 ש"ח למ"ר.

פרגולה לחנייה מאלומיניום – לרוב פרגולה מסוג זה תהיה מרחפת וחסרת עמודים. קבלו מספר דגשים חשובים:

 • פרקטיות – אם רוצים לשמור על הרכב ולאפשר גישה נוחה, מדובר בפתרון מתבקש והרבה יותר זול מאשר יצירת מוסך סגור, אופציה שמצריכה היתרים ומגוון תתי תשלומים.
 • עלות – המחיר נע בין 1,000 ל1,700 ש"ח.

פרגולה צפה מאלומיניום – פרגולה זו נתמכת כולה על ידי המבנה הסמוך. היא מצריכה חיבורים חזקים וכמובן תכנון הנדסי מקדים. לרוב פרגולה צפה מאלומיניום אידאלית עבור מרפסות בהן אין מספיק מקום עבור הצבה של רגליים תומכות. קבלו מספר דגשים חשובים:

 • בירוקרטיה – טרם ההקמה נדרשים להשיג אישור של מהנדס.
 • עלות – נחשבת לאחת מהאופציות היותר נקיות ומרהיבות, אך גם לאחת מהאופציות היותר יקרות, וזאת למרות שנעשה שימוש פחות באלומיניום. מכאן שאם תעברו על מחירון פרגולות ותעצרו בקטגוריה זו, תצפו להוצאה יותר יקרה.

פרגולה מאלומיניום בגימור של עץ טבעי – כה קל לעבוד עם חומר האלומיניום, כך שכיום אפילו ניתן לייצר מוטות ושלבים שאומנם עשויים מאלומיניום, אך נראים כמו עץ טבעי. קבלו מספר דגשים חשובים:

 • עיצוב – עבור רבים שמחזיקים בבתים בעלי סגנון כפרי, מדובר במענה אידאלי.
 • עלות – רמת הגימור נחשבת מעט יותר יקרה מאשר אופציות הצביעה החלופיות. מצד שני, זוכים לקבל מוצר שנראה כמו עץ טבעי אך שאינו מצריך שום תחזוקה, כך שלאורך זמן מדובר בהחלטה חסכונית. המחירים נעים בין 700ל 1,400 ש"ח.

פרגולה מאלומיניום לצד תאורה – אם מבקשים לייצר מופע מרשים ולא רק ליהנות מנוחות פונקציונאלית, מוטב לשלב בפרגולה גם מוטיב של תאורה. פה תמצאו שלל פתרונות אפשריים. בין היתר ניתן להתקין את התאורה על גבי הקירוי ועל גבי הרפפות, ואם בוחרים בפרגולה מתכווננת, הרי שהתאורה תואר רק במצב סגור. קבלו מספר דגשים חשובים:

 • עיצוב – מדובר בתוספת עיצובית ופרקטית בו זמנית.
 • עלות – התאורה מהווה תוספת לא קטנה במחיר, אך בתמורה מקבלים מופע מרהיב שעשוי לייתר רכישה פרטנית של גופי תאורה.

פרגולות מאלומיניום בעלות עיצובים מיוחדים – למרות שציינו שההגדרה היבשה של פרגולה מתייחסת לגג ישר חסר כל שיפוע, עדיין ניתן למצוא פרגולה בצורת קשת, כלומר הרפפות מייצרות מראה עגלגל ומרשים במיוחד, עליו אם רק רוצים ניתן לשלב צמח מטפס או זכוכית שקופה. קבלו מספר דגשים חשובים:

 • פונקציונאלית – יש לקחת בחשבון שאופציה זו אינה מאפשרת שליטה חשמלית במרווחים שמייצרים השלבים.
 • עלות – הצצה במחירון פרגולות מיוחדות, כאלו שבין היתר כוללות קשת, מגלה טווח מחירים ייחודי. המחירים נעים בין מ4,000 ל 5,500 ש"ח ליחידה. כמו כן, עבור פרגולה שמשלבת זכוכית ניתן לצפות לטווח המחירים הבא: 1,300-1,800 ש"ח למ"ר.

מעט אודות הליך ההתקנה של פרגולה מאלומיניום

לאחר שציינו שקיימים מגוון דגמים שמתוכם ניתן לבחור, ראוי להבין שכל התקנה מצריכה היערכות מחודשת, וזאת כי תמיד חשוב לבחון את פני השטח ואת סך המשתנים, קרי אופי המבנה ומצב היסודות שאליו נדרשים לחבר את הפרגולה. בנוסף, יש לגזור מידות, לבחור מערכת שליטה, לקבל מהלקוח דגשים אישיים, להיעזר במהנדס, לבחון האם קיימות תקנות מקומיות שמשפיעות על היבט ההתקנה וכדומה. רק לאחר שהתוכנית ברורה מתחילים שלבי ההכנה בשטח ורק לאחר מכן עוברים לשלבי ההתקנה.

פרגולות מעץ - מחירון עלויות עיצובים וסוגים

פרגולות מעץ מהוות פתרון זול ומהיר. ניתן לצבוע אותן בשלל צבעים ולהתקינן במגוון גדלים. הן משתלבות עם שלל סגנונות וניתן להרכיב עליהן מגוון חיפויים, קרי מחצלת במבוק. עם זאת, פרגולות אלו אינן מגיעות עם מנגנון חשמלי, וכן צריך לתחזק אותן מדי תקופה. להלן הסוגים העיקריים לצד מחירים רלוונטיים, כאשר ההפרש במחיר מושפע מטיב העץ ומעובי הקורה.

להלן מחירון פרגולות מעץ: פרגולה מעץ אורן תעלה בין 750-550 ש"ח למ"ר, פרגולה מעץ איפאה תעלה בין 1,100-800 ש"ח למ"ר, פרגולה מעץ גושני תעלה בין 650-850 ש"ח למ"ר, פרגולה מעץ ארז תעלה בין 950-507 ש"ח למ"ר ופרגולה מחומר דמוי עץ תעלה בין 650-450 ש"ח למ"ר.

כמו כן, יש להכניס למשוואה עלויות נוספות שנוגעות לחידוש וצביעת הפרגולה. אנו מדברים על סדר גודל של 50-140 ש"ח עבור מ"ר כאשר יש צורך לטפל בסדקים קטנים, על סדר גודל של 100-200 ש"ח עבור מ"ר כאשר מבקשים לשייף את הצבע הקודם ולצבוע בשכבה חדשה (בין היתר מונע פטריות וריקבון) ועל סדר גודל של 200-400 ש"ח עבור מ"ר כאשר יש צורך להחליף קורות, או אפילו לבצע הרחבה של פרגולה קיימת.

פרגולות מזכוכית - מחירון עלויות עיצובים וסוגים

פתרון אסתטי, אלגנטי ושמתכתב עם העיצוב המודרני. פרגולה מזכוכית מאפשרת ליהנות מאור מלא אך עדיין להימנע מרוח לא נעימה או ממטחי גשם שמבריחים הביתה. כמו כן, מדובר בזכוכית מחוסמת, כך שזוכים להכניס את הטבע פנימה ואין שום חשש מפני בלאי מסוכן. בנוסף, מדובר בפתרון מרשים ביותר כאשר מבקשים לסגור את המרפסת הפרטית וכמובן שגם עבור מקומות ציבוריים (קרי בריכה יוקרתית של בית מלון), וזאת כי בראש ובראשונה מדובר באלמנט עיצובי. עוד נציין שפרגולה מזכוכית יכולה להיות שקופה למחצה, וזאת באמצעות שילוב של לוחות אטומים או באמצעות בחירה בזכוכית חלבית.

מבחינת מחירים, נציין שהמחיר מושפע מעובי החומר ומשילוב של חומרים נוספים. המחיר מתחיל מ800 ש"ח למ"ר.

פרגולה מברזל - מחירון עלויות עיצובים וסוגים

מלבד פרגולה מאלומיניום, גם ניתן למצוא פרגולה מברזל. מדובר בחלופה מאוד איכותית, מרשימה ויציבה. הברזל עמיד היטב בתנאי חוץ ואם רק משקיעים בצביעה שמתאימה לעמוד בהפרשי טמפרטורות ולחות (צביעה שמיועדת להיקשר עם הברזל המגולוון ושכוללת שתי שכבות ייעודיות) אין צורך להשקיע בתחזוקה. גם בקטגוריה זו ניתן למצוא פרגולה עם 4 רגלים, פרגולה צפה, פרגולה תלויה, פרגולה מעוגלת ופרגולה שמשלבת חומרים נוספים, כאשר לרוב הפרופיל יהיה מרובע או מלבני (פרופיל סגור שקרוי RHS שמגיע ממידה של 10/10 מ"מ ועד מידה של 300/300 מ"מ), או פרופיל פתוח (בצורת H שנחשב מאוד חזק באמצעות צלע החיזוק, או בצורת U).

מה נמצא בקטגוריה זו באותו מחירון פרגולות? שהמחיר עבור פרגולה ממתכת שאינה מגולוונת נע בין 300 ל600 ש"ח למ"ר, המחיר עבור פרגולה ממתכת מגולוונת נע בין 400-650 ש"ח למ"ר, ואם מבקשים להוסיף לחבילה גם קירוי, נמצא שטווח המחירים נע בין 200 ל500 ש"ח למ"ר. כמו כן, עשויות לצוץ הוצאות נוספות, ולו עבור מרזב, דפנות מזכוכית, או עבור תוספת תאורת לד שמצויה בתוך הקורה – שיטה שמעלימה את החיווט ומציעה מופע מרשים במיוחד.

עומדים להתקין פרגולה מאלומיניום? משמעויות כלכליות וכיצד ניתן לחסוך!

מעבר למה שמופיע באותו מחירון פרגולות אלומיניום, גם יש להיות מודעים למשתנים נוספים שמשפיעים על מחיר.
פה נציין שאין ספק שיותר זול להזמין דגם מוכן שרק נדרש לשנות בו את המידות. עם זאת, ישנה חלופה אמצעית – הרבה פעמים שווה להחיל מספר שינויים על גבי דגם קיים. בכול מקרה מאוד חשוב ששלושת השלבים (תכנון בנייה והרכבה בשטח) יעשו ע"י אותו גוף. מדוע? כך התהליך יהיה יותר חלק, חף מטעויות וכמובן הרבה יותר זול – אין צורך לשלם מחיר מלא לכל נותן שירות.

10 משתנים שמהם מושפע המחיר

 1. חומר – אלומיניום, עץ, זכוכית או ברזל. לרוב העץ הכי זול והברזל והזכוכית הכי יקרים. כמו כן, יש משמעות מבחינת תהליך העיבוד. כך למשל עבור ברזל, עץ ואלומיניום קיימים תהליכי עיבוד שמשפיעים על גובה המחיר. כמו כן, שילובי חומרים גם כן נוטים לייקר את סך ההוצאה.
 2. תוספות – ניתן להוסיף לפרגולה גופי תאורה, מרזב, כיסוי פריק, דפנות וכדומה.
 3. איכות מנגנון השליטה – קיים מנגנון חשמלי ומנגנון ידני, וקיימת פרגולה שהיא כולה מתקפלת או שרק מזיזה את תצורת התריסים.
 4. רמת גימור – יש משמעות לעובי החומר הנבחר ולאופי הגימור. כך למשל חומר האלומיניום יכול להציע גימור דמוי עץ שכולל טקסטורה מושקעת.
 5. גודל – תלוי אם הפרגולה גדולה או קטנה.
 6. אופי ההתקנה – יש פרגולה שנתמכת בעמודים ולחלופין יש פרגולה צפה. לכל אופציה יש השלכות, אם מבחינת מורכבות העבודה, כמות העובדים הנחוצה, או מבחינת סוג עבודת התשתית שיש ליישם לפני שלב ההרכבה. כל פרמטר משפיע באופן ישיר על התמחור הסופי.
 7. איכות השירות – איכות התכנון, איכות ההקפדה על משתנים הנדסיים, איכות הייצור ואיכות ההרכבה בשטח – על איכות גבוהה משלמים יותר.
 8. עיצוב – יש משמעות אם בוחרים מתוך קטלוג קיים או מתוך "דף חלק".
 9. הוצאות עתידיות – יש להבין שלעיתים הוצאה זולה תתגלה בהמשך כהוצאה יקרה. שנסביר? אם מבקשים ליהנות מהפרגולה במשך כמה שנים טובות, מוטב על ההתחלה להוציא מעט יותר. כך למשל אם בוחרים בפרגולה מאלומיניום במקום בפרגולה מעץ, לטווח הרחוק זוכים לחסוך.
 10. איכות החברה – חברה מנוסה ואיכותית תדרוש מחיר יותר גבוה מאשר חברה חדשה. עם זאת, אין זה אומר שחברה וותיקה צריכה לדרוש מחירים יקרים. מאוד תלוי מהי הגישה של הבעלים.

מחירים יש צורך יש - מה עתה?!

לסיכום נציין שכיום רבים מבקשים ליהנות מסל היתרונות הייחודי שפרגולה מציעה, ועל כן ניתן למצוא פרגולה ממגוון חומרים, כאשר כל קטגוריה מציעה תתי אפשרויות משלה. מכאן שרק צריך להבין מה רצוי, מה נחוץ, עבור כמה שנים מבקשים שהפרגולה תשרת כהלכה ועד כמה רצוי לשלוט על אופי החשיפה (הסגירה והפתיחה של השלבים). לאחר מכן רק נותר לעבור על טווח המחירים שציינו ולהבין כיצד ניתן לדייק את המחיר בהתאם לסך המשתנים.

בחירה נעימה ומושכלת!

בחירה נכונה מתחילה בידע. יש לכם שאלות בנושא? אנחנו כאן.

התקשרו עכשיו:

אנחנו מאמינים בידע. נשמח לסייע ולייעץ לכם על מגוון מוצרי אלומניום החדישים שלנו, כאלו שיהפכו את הסביבה והחצר שלכם מודרנית יותר.

להצעת מחיר מנצחת!

השאירו פרטים ומיד נחזור אליכם

דילוג לתוכן