מה זה חצר אנגלית

מה זה חצר אנגלית

יש לכם בית צמוד קרקע והציעו לכם להוסיף חצר אנגלית? ובכן אין מדובר בחצר מוריקה שופעת שיחים גזומים שבמרכזה ניצב שולחן קטן ממתכת לצד שני כיסאות מעוצבים, אלא מדובר בפתרון אידאלי עבור ניצול מרבי של קומת המרתף. כידוע מרתף מהווה חלל גדול שניתן לנצל עבור אינספור צרכים, וכמובן שגם עבור צורכי מגורים, אך הבעיה המרכזית שלו היא חוסר באור יום וחוסר בזרימת אוויר, ועל כן פה חצר אנגלית נכנסת למשוואה. במה אם כן מדובר?

חשיבות תכנון מקצועי של חצר אנגלית

חצר אנגלית מיועדת לאוורר את המתחם ולהכניס אור למפלס שמצוי מתחת לפני הקרקע, כך שפשוט חופרים ומייצרים פתח גישה, כזה שבין היתר עשוי לכלול דשא ועציצים. עם זאת, לפני שממהרים לחשוב על עציצים וסוגי הפרחים המועדפים, יש להבין שאיכות העבודה מאוד חשובה, אחרת עם הגשם המשמעותי הראשון ניתן לסבול משלל בעיות, ממש כמו רטיבות והצפות. מכאן שאם מבקשים לאוורר את המפלס התת קרקעי ומראש להימנע מסיבוכים אפשריים, יש לוודא שהעבודה כוללת אנשי מקצוע מהשורה הראשונה וכמובן תכנון של מהנדס/ אדריכל שמתמחה בתחום.

שלבים בעשייה

אם גם אתם עומדים להיעזר בפתרון של חצר אנגלית ומבקשים להבין בפני מה עומדים, אתם מוזמנים לעבור על השלבים הבאים: ראשית יש לקבל החלטה אם מבקשים ליצור פתח אוורור עליון, או ממש לאפשר גישה נוחה ומזמינה. לאחר מכן חופרים לעומק, משקיעים באיטום איכותי ואת הפתח שנוצר אוטמים עם מיטב החומרים שקיימים בתחום. על מנת ליהנות מתוצאה ראויה, חשוב להיעזר בניסיון ובידע המקצועי של בעלי מקצוע, ולבסוף מעל הפתח יש להתקין שכבות מתכת (כדי לייצר אלמנט הגנה). מכאן שאם נעצור לעשות סדר, נמצא שבניית חצר אנגלית כוללת את ארבעת השלבים הבאים:

  1. בניית תוכנית הנדסית מפורטת.
  2. חפירה.
  3. ניקוז מקצועי ומושכל.
  4. איטום מקצועי שנעזר בחלקי מתכת שאינם מחלידים ושנחשבים חזקים, ממש כמו חומר האלומיניום.

יש להבין שהפתח שנוצר צריך להיות אסתטי, אך יותר מכל הוא צריך להיות עמיד. עמיד גם בפני הפעלת משקל וגם בפני פריצות, וזאת כי עבור גנב מדובר בפיתוי גדול, ועל כן העיגון צריך להיות משמעותי – להכיל סורג איכותי שתוכנן והותקן בקפידה. כמו כן, בשלב זה רבים מבעלי הנכס בוחרים להתקין אמצעים נוספים, ממש כמו מערכת אזעקה שמחוברת לחברת שמירה, במיוחד אם מדובר בבית עסק.

אם גם אתם חושבים על חצר אנגלית ומבקשים לנצלה עד תום, אם גם אתם חושבים על חצר אנגלית ומתפתים להפוך אותה למיני מרפסת מזמינה ואם גם אתם חושבים על חצר אנגלית ומבקשים להפוך אותה לאלמנט שאינו רק פרקטי, אתם מוזמנים להתחיל להבין איזו צמחייה לשלב, אם כי יש לזכור שאותה חצר אנגלית נמוכה ועל כן לא טח שהרבה שמש תגיע אליה. שורה תחתונה – אם קיים מפלס תחתון תשקלו לנצלו כראוי באמצעות חצר אנגלית.

היה לכם מעניין? שתפו..

להצעת מחיר מנצחת!

השאירו פרטים ומיד נחזור אליכם

דילוג לתוכן