מדרגות ברזל

מדרגות פלדה

מדרגות ברזל – כבר כמה שנים שמדרגות אינן מהוות רק אלמנט פרקטי, אלא מדרגות הפכו להיות מוטיב עיצובי, ממש כמו אריחים, ריהוט, אי ומעקות, ועל כן אנשים עוצרים להקדיש מחשבה לגבי העיצוב הרצוי, וזאת נכון בין אם מדובר במדרגות עבור פנים הבית, ובין אם מדובר במדרגות שמיועדות להשתלב במרחב החיצוני. מכאן שאם גם אתם מבקשים מדרגות מרשימות, מוזמנים להכיר נישה מרהיבה ואיכותית – מדרגות ברזל!

מוזמנים למצוא אצלנו בפרגולה ישראלית מדרגות ברזל מעוצבות בעלות גימור מושלם וחומרי גלם איכותיים עבור תנאי חוץ ופנים. מוזמנים למצוא אצלנו בפרגולה ישראלית  מדרגות ברזל שמעניקות מענה אידאלי ויצירתי עבור שורה של דגשים אישיים, כאשר בין היתר מוזמנים לשקול לעצב דרכנו גם את המעקה, בחירה שמובילה לייצר שפה אחידה – נראות מרשימה.

כאשר אנחנו בפרגולה ישראלית ניגשים לעצב מדרגות, אנחנו בוחנים איזה סוג ברזל רצוי, וזאת בהתאם למבחר שיקולים אישיים, כולל הייעוד של המדרגות, התנאים בשטח והעיצוב הרצוי. מכאן שבין אם מחפשים מדרגות מרחפות ובין אם מחפשים מדרגות ספירלה (או כל סוג אחר), מוזמנים לפנות אלינו ולהתחיל להלביש צורה, צבע, חומר וגימור.

אפשרויות עיצוביות עבור מדרגות ברזל

כיום מאוד נפוץ לראות בבתים מודרניים בעלי גוון אורבני (ואף בבתים שמציגים סגנונות עיצוביים נוספים) מדרגות ברזל שנעות בצורה מרשימה במרחב. מדוע? יש קסם מיוחד בקונטרסטיות שבין המאסיביות של החומר לבין המראה האוורירי שגרם מדרגות מברזל מייצר, ואף מדובר בחומר שמתחבר לעולמות השראה מגוונים.

כאן נציין שהמנעד העיצובי רב ומגוון, וזאת כי מעבר ליכולת לשחק עם ריתוכים, חיתוכי לייזר וריקועים, ומעבר להיתכנות להתאים מעקה ששומר על שפה עיצובית, גם ראוי לציין שמדרגות מברזל יכולות להגיע בשלל גוונים. כאשר גוון עז פוגש בחומר המתכת התוצאה סופר מרשימה. כמו כן, גם אם בוחרים להיצמד לצבע הטבעי של המתכת מדובר באלמנט עוצמתי – מאוד תלוי מה מחפשים.

מעבר לכך, כאשר מבקשים מדרגות מברזל, יש לקחת בחשבון האם מבקשים שכל גרם המדרגות יהיה עשוי מברזל, או רק הקונסטרוקציה, כאשר גם האופציה ההפוכה בהחלט אפשרית. כך למשל ניתן לייצר קונסטרוקציה מבטון ועליה להניח מדרגות ברזל. מה עדיף? מאוד תלוי מה הסגנון העיצובי שמחפשים. עוד נציין שמדרגות ברזל יכולות להיות ישרות ויכולות להיות ספירליות, אך פה השיקול יהיה יותר פרקטי ופחות עיצובי. כך למשל אם מדובר במרחב קטן, מדרגות ספירליות מברזל מעניקות מענה מרהיב שתופס מינימום מקום.

מעבר לסיבה העיצובית - בחירה במדרגות ברזל

מעבר לסיבה העיצובית שמהווה שיקול מרכזי כאשר בוחרים במדרגות מברזל, גם יש לקחת בחשבון את הסיבה הפרקטית. מדרגות מברזל לא מציעות רק חוזק מבני, יכולת לשאת עומסים כבדים ועמידות איתנה, אלא גם ניתן להרכיב אותן ביתר קלות. מכאן שבין אם הקונסטרוקציה עשויה גם כן מברזל ובין אם מדובר ברק עבודת חיפוי עבור משטח קיים שבנוי מחומר אחר, בהחלט מדובר באופציה פרקטית שאינה רק מרשימה.

כמו כן, מדרגות מברזל יודעות להציע חספוס עדין שמונע החלקה, פרמטר חשוב ביותר כאשר חושבים על ילדים שמתרוצצים בין הקומות.

מדרגות ברזל

סוגים שונים של מדרגות ברזל

 • מדרגות מרחפות מברזל – אחד מהעיצובים היותר מרשימים שנוגע לקטגוריית "מדרגות ברזל" נוגע למדרגות מרחפות מברזל. מדרגות אלו נראות ניצבות בין שמיים לארץ ללא שום תמיכה, כלומר אין בסיס שנראה לעין. מדרגות מסוג זה מושתתות על קונסטרוקציה שנשענת על הקיר (או שכל מדרגה בפני עצמה נתמכת בקיר הצדדי), כאשר מהעבר השני ניצב מעקה. על מנת לבחור בכך יש צורך בתכנון הנדסי מוקפד.
  פה נציין שאופציה זה אומנם מאוד חביבה על ציבור האדריכלים, אך אם יש בבית ילדים היא פחות מומלצת, וזאת כיוון שהיא פחות בטיחותית (קיים מרווח בין מדרגה למדרגה).
 • מדרגות ברזל מדורגות – אחת מהאופציות היותר שכיחות בתחום המדרגות, כולל מדרגות מברזל. במקרה זה הקונסטרוקציה מציעה
  זווית של 90 מעלות.
 • מדרגות ברזל לולייניות – הכוונה למדרגות שנעות בצורה ספירלית. כאן חומר הברזל מהווה אופציה עדיפה, וזאת כיוון שמדובר בחומר שקל לעצב בצורה אמורפית כנדרש. באשר לתוצאה, היא מייצרת מראה קליל ואלגנטי.

 • מדרגות פלדה – מעבר למדרגות ברזל, טוב לדעת שניתן למצוא מדרגות ממתכות אחרות, ופה אנחנו מבקשים להרחיב על מדרגות פלדה. מדרגות מפלדה לרוב יציגו בסיס שעשוי מפלדה ושעליו מלבישים מדרך שעשוי מחומרים נוספים, למשל עץ או אלומיניום. הפלדה היא סגסוגת שבעיקר מכילה ברזל לצד ריכוז נמוך של חומר יסוד חסר תכונות מתכתיות (אל מתכת), כאשר ניתן להוסיף מגוון יסודות נוספים (למשל ניקל, מגנזיום כרום וכדומה) – בהתאם לתכונות שרוצים לקבל.
  כך למשל ישנה פלדת אל חלד שנחשבת מאוד עמידה בפני חלודה, ומכאן שהיא גם אידאלית עבור בניית מדרגות חוץ. עם זאת, כיוון שמדובר בחומר שמאופיין בחוזק מתיחה גבוה, הקונסטרוקציה מצריכה להעניק מענה הולם, וכך גם הרכב החומר.
 • מדרגות ברזל חיצוניות – מדרגות ברזל חיצוניות בעיקר נפוצות בבתי דופלקס שבהם מבקשים להשיג גישה חיצונית נוחה בין שני מפלסים, ולו כדי לייצר הכנה עבור סגירת קומה נפרדת, כך שמשיגים דירה עצמאית שנהנית מגישה פרטית. כמו כן, נהוג למצוא מדרגות ברזל חיצוניות בשלל עסקים ובמבנים ציבוריים, אם מטעמי בטיחות (המדרגות מאפשרות פינוי מהיר) ואם מטעמי פרקטיקה או עלות, וזאת כיוון שלא פעם מדרגות ברזל הן הבחירה הזולה ביותר.

 • מדרגות ברזל לגינה – יש לכם גינה שיש בה מספר מפלסים? נראה שאתם זקוקים לייצר גרם מדרגות. מכאן שבין אם מבקשים לעבור בין השביל שמוביל מהחניה למפלס של הבית, ובין אם מבקשים לעבור בין המרפסת החיצונית למדשאה, מוטב לבחור במדרגות ברזל לגינה. מדובר באופציה שקל להתקין, שנחשבת יחסית זולה ושהיא מאוד מרשימה – אין מדובר במראה מאסיבי, אלא במראה קליל שתואם לאווירה החיצונית.

מהי העלות של מדרגות ברזל?

יש לא מעט משתנים שמשפיעים על המחיר של מדרגות ברזל. משתנים כגון עיצוב, קונסטרוקציה, חומרי גלם נוספים שמצטרפים למשוואה, המרחק בין גרם לגרם, עיטורים רצויים, הצורניות שעומדת על הפרק (מדרגות לולייניות יותר יקרות כיוון שמצריכות שלל פרזולים וכיפופים) וכדומה, אך באופן כללי המחיר מתחיל מ700 ש"ח למדרגה רגילה, ואם מדובר במדרגות לולייניות או במדרגות מרחפות, המחיר יתחיל מ1,000 ש"ח למדרגה, כאשר המחיר תמיד יכול לקפוץ כלפי מעלה בכמה אלפים טובים.

האם מדרגות מברזל מרעישות?

רבים שבונים בית מודרני, אורבני, או אוונגרדי מבקשים לבחור במדרגות ברזל, אך חוששים שהשימוש בהן ייצר רעש רקע מעיק, במיוחד בערב כאשר כל רעש קל מורגש. פה נציין שמדרגות ברזל אכן עשויות להרעיש, אך מאוד תלוי כיצד הן מורכבות ואף מה מותקן מתחת להן. בכל אופן תכנון הנדסי קפדני עשוי למזער רעשים ואף לנטרל אותם לגמרי.

איזו תחזוקה מדרגות מברזל מצריכות?

אנחנו בפרגולה ישראלית  מקפידים על בחירת חומרי גלם מעולים, תוך התאמה למרחב הייעודי. מכאן שבין אם בוחרים במדרגות ברזל עבור המרחב החיצוני ובין אם בוחרים במדרגות ברזל עבור פנים הבית, טוב לדעת שבכל פעם ייבחר החומר המתאים ביותר. כמו כן, אנחנו עובדים עם גלוון חם. גלוון שמייצר שכבת הגנה יעילה כנגד לחות ורטיבות (מובילים לקורוזיה וחלודה), ואף ממליצים ללקוחות שלנו למרוח את המדרגות בחומר ייעודי מדי שנה, כך שמעבר לכך לא נדרשים לעשות דבר, מלבד ליהנות מהתוצאה הכה מרשימה.

גלוון מדרגות פנים

כאשר מדובר במעקה מברזל לפנים הבית אין זה הכרחי שהוא יעבור תהליך של גלוון חם, פשוט כי בבית המעקה לא בא במגע עם לחות או רטיבות. עם זאת, כאשר מדובר במדרגות ברזל לפנים הבית הסיפור מעט שונה. לעומת מעקה, מדרגות נוהגים לשטוף ואף מדרגות עשויות להירטב ביתר קלות, ועל כן אנחנו בפרגולה ישראלית מקפידים שחומר הגלם שמיועד עבור מדרגות יעבור גלוון איכותי, כך שתרגישו בנוח לשטוף עם סבון ומים ללא שום דאגות.

צביעה של מדרגות ברזל

רבים בוחרים במדרגות ברזל בגוונים מיוחדים, ועל כן יש להקפיד על צביעה איכותית. פה נחדד שעל מנת שהצביעה אכן תשרת נאמנה ללא כל בלאי לאורך שנים, יש לבחור באחת משתי שיטות הצביעה הבאות:

 • צביעה אלקטרוסטטית – כאן הצבע אינו נוזלי, אלא מגיע בצורת אבקה, והוא מתחבר לברזל באמצעות העברת חשמל אלקטרוסטטי. בתוום שלב זה מכניסים את החלקים לתהליך של אפייה (בטמפרטורה של 300 מעלות).

 • צביעה בתנור – כאן מתיזים ישירות על הברזל את הגוון הרצוי, ולאחר מכן מכינים את החלקים השונים לייבוש בתנור.

  *פה נציין יתרון משמעותי נוסף שנוגע למדרגות מברזל. בהנחה ומבקשים לשנות את הגוון הקיים של המדרגות, אין צורך בעבודת הכנה מקדימה (כגון שיוף), אלא פשוט צובעים את הגוון הרצוי על גבי השכבה הקיימת.

תכנון מדרגות ברזל

בעת תכנון מדרגות ברזל עומדים מול שורה של שיקולים שאינם בהכרח עיצוביים, כאשר בין היתר יש לתת את הדעת לתקני בטיחות בנושא, וכאן אתם מוזמנים להכיר מוסדי יסוד בתחום, כגון "רום" (הרווח שבין שתי מדרגות) ושלח" (המדרך). שנרחיב? התקן דורש שהשלח יהיה קבוע, שגובהו המקסימלי יהיה 17 ס"מ ושרוחב המדרגה ינוע בין 28 ל30 ס"מ. כמו כן, יש לוודא שהטקסטורה של השלח מונעת החלקה, ועל כן יש לוודא שהמשטח אינו לגמרי חלק, אלא מציע חספוס עדין.

מעבר לכל זאת נחדד שמהנדס מוסמך נדרש להיות מעורב בתכנון, וזאת כי מדרגות הן חלק מהמבנה, כך שהן חייבות להיות מותקנות באופן שמאפשר בטיחות מלאה. עוד נרחיב שתכנון מדרגות ברזל צריך להתחשב בגובה של המדרגות, בעובי של המדרגה, בזווית של המדרגות וכדומה, כך שללא ספק נדרש ניסיון לצד ידע רב בתחום.
כמו כן ידע זה יעזור לכם לבחור מעקה ברזל למדרגות שהינו פרט חשוב בתכנון מדרגות ברזל ובבטיחות.

מדרגות ברזל מבית פרגולה ישראלית

אנחנו בפרגולה ישראלית מחזיקים אנשי מקצוע בחירים שיעזרו לכם לתכנן את גרם המדרגות הבטיחותי ביותר. אם מבחינת תוספת של משטח ביניים (פודסט), אם מבחינת איכות החומר ואם מבחינת מניעת החלקה. מעבר לכך, אנחנו מספקים מדרגות ברזל עמידות גם עבור תנאי חוץ, כך שלא שמש ישירה ולא גשם שוטף יובילו לבלאי שמוביל לחלודה.

מכאן שרק נותר להבין איזה עיצוב מחפשים, ואף איזו צורה הכי נכונה נקודתית עבורכם. האם מדרגות ישרות, או האם מדרגות לולייניות. מוזמנים לעבור על מגוון דוגמאות, לאתגר עם דגשים אישיים, לדבר עם לקוחות מרוצים, לבחון גוונים מרהיבים שיקפיצו את סך הנראות של הבית ואף ליהנות ממדרגות שמוכנות בתוך זמן יחסית קצר, ולצד התקנה מקצועית ואמינה.

מעבר לכך, אנחנו מתחייבים לספק מדרגות ברזל איכותיות, מסבירים כל שנחוץ מבחינת תחזוקה (חלק שולי מהמשוואה) וממליצים איזה מעקה מוטב לשלב, כך שהנראות הכללית תהיה מרשימה, התוצאה תהיה איכותית ואתם הלקוחות תהיו מרוצים לאורך שנים.

תמונות - מדרגות ברזל במגוון סגנונות

בחירה נכונה מתחילה בידע. יש לכם שאלות בנושא? אנחנו כאן.

התקשרו עכשיו:

אנחנו מאמינים בידע. נשמח לסייע ולייעץ לכם על מגוון מוצרי אלומניום החדישים שלנו, כאלו שיהפכו את הסביבה והחצר שלכם מודרנית יותר.

להצעת מחיר מנצחת!

השאירו פרטים ומיד נחזור אליכם

דילוג לתוכן