חיפוי אלומיניום

הכול אודות חיפוי אלומיניום

חומר האלומיניום אינו חדש בתחום הבנייה והעיצוב. כבר שנים שהוא נחשב מוערך ואף מועדף עבור צורכי חוץ, וזאת כי מלבד העובדה שהאלומיניום אינו מחליד ובאופן כללי אינו מתבלה (גם לא בתנאי חוץ), הוא גם חומר קל משקל, חומר שאינו מאבד את הברק הטבעי, חומר מאוד חזק, חומר שקל לעצב עמו אינספור דגמים רצויים ואף יחסית לברזל, מדובר בחומר זול. מכאן שלצד גדרות, פרגולות ושערים מאלומיניום, גם ניתן למצוא עבורו שימושים נוספים, ופה אתם מוזמנים להכיר את אחד השימושים היותר מעניינים ומרשימים בתחום – חיפוי מבנים באלומיניום. במה מדובר, מהן האפשרויות ולמה ניתן לצפות? הכנו עבורכם מדריך מקיף בנושא.

מהם היתרונות הפרקטיים של חיפוי באלומיניום? 

ראשית יש להבין שכאשר אנשים מחפשים פתרון חיפוי, הם בעצם מבקשים למצוא מענה איכותי בשני ממדים: בממד הפרקטי ובממד העיצובי. בממד הפרקטי הם מחפשים פתרון שיידע לעמוד בתנאי חוץ מבלי להתבלות, כך שגם כעבור 10 שנים חיפוי קירות מאלומיניום ייראה כמו ביום הראשון, וזאת מבלי שיתעורר הצורך לתחזק את המופע הרצוי. מכאן שלעומת עבודה עם ברזל או נחושת, פה הגוון והברק הראשוניים נשארים, וזאת מבלי שצריך לחדש שכבת צבע או לשייף. בנוסף, חומר האלומיניום מאפשר ליצור חיפוי עבור אינספור מטרות, בין אם מדובר בקיר, בית, או עמדת פח.

מה עוד – מדוע חיפוי קירות חוץ אלומיניום נחשב כה מוצלח? ובכן יש להבין שחומר האלומיניום מבודד מבחינה תרמית, מבודד מאש, מבודד מפני רעשים, אינו שביר ואף הוא בולם תנודות ואינו נפגע כאשר הוא בא במגע עם חומרים ממיסים וכימיקלים, ולעומת מגוון חומרים אחרים, מאוד קל להתקין אותו – פרמטר שבא לידי ביטוי בעלות הסופית.

מהם היתרונות העיצוביים של חיפוי באלומיניום?

בחינת מענה עיצובי, יש משהו אל זמני בחיפוי אלומיניום. מדובר במראה מודרני שמאפשר משחק עם קוויים ישרים, נקיים ואף שמעניקים תחושת אוורור. יש לזכור שחומר האלומיניום בעל יכולת כיפוף מרשימה, וניתן ליצור עמו פרופילים בכול עובי, צורה ומרקם רצוי. בנוסף, ניתן לצבוע את האלומיניום בכול גוון, כאשר גם פה שיטת הצביעה נחשבת מאוד איכותית, וזאת כי כל עוד הצביעה נעשית בתנור, הרי שנמנעת התקלפות.

לאור כל זאת חיפוי אלומיניום לקירות חוץ מייצר מראה יוקרתי, מאפשר משחק אינסופי והוא נהנה מרמת גימור ברמה מאוד גבוהה. מכאן שבין אם בוחרים לשחק עם לוחות מרובעים, עם לוחות ענקיים, עם פרופילים דקים, עם סרגלי הצללה באופן אופקי או אנכי, או אפילו באופן שיוצר מופע תלת ממדי (או באופן שמדמה את המראה הרך והטבעי של העץ), הרי שהתוצאה תמיד נקייה, יוקרתית ומרשימה.

איך מתקינים חיפוי אלומיניום

בין אם חושבים על חיפוי בתים פרטים מאלומיניום ובין אם חושבים על חיפוי מבנים מסחריים מאלומיניום, תמיד ראוי לדעת למה לצפות – כיצד עובדת השיטה, אם מבחינתכם הלקוחות ואם מבחינתנו. עברו על השלבים הבאים:

 • הלקוח צריך להגיע עם חזון (או לכל הפחות עם חזון כללי), כאשר תמיד מומלץ לראות תמונות השראה, ולו כדי להרחיב אופקים ולהבין אלו אופציות עומדות על הפרק. 
 • פונים אל חברה מקצועית בתחום ומבהירים לה מהו הכיוון הכללימנקודה זו היא נכנסת למשוואה.  
 • חברה שמתמחה בהתקנת חיפוי אלומיניוםמבהירה כבר בשלבים הראשוניים מהם היתרונות והחסרונות של כל שיטה, פותחת מעט כל כיוון מבחינה עיצובית ומסייעת ללקוח להתמקד במגוון שיקולים עיצוביים. 
 • הלקוח נסגר על העיצוב הרצוי, כולל פרמטרים משלימים (עלות, טקסטורה…). 
 • חברת האלומיניום לוקחת מידות ואז יושבת מול שולחן השרטוטים – מתחילה לתכנן את המוצר המוגמר, לצד שיקולים הנדסיים ואדריכליים. בשלב זה מחליטים לגבי סך הפרמטרים שנוגעים לאופי הפריסה, המרחקים והגדלים. לצורך הדוגמה, כאשר מדובר בסרגלי הצללה, ראוי לדעת שהם מורכבים באמצעות פעולה "טריקה" על גבי קונסטרוקציה שגם כן דורשת תכנון קפדני. 
 • לאחר שהתוכנית גמורה מתחילים להיסגר על פרמטרים אחרונים. מתחילים להבין איזה סוג חומר רצוי, כמה ממנו נחוץ ואף באיזה גוון הוא עומד להיצבע.  
 • מזמינים את החומר ולאחר שהוא מגיע מתחילים לחתוך ולכופף. במקביל עובדים על תכנון הקונסטרוקציה 
 • לאחר שהכול מוכן מתחילים להרכיב את הקונסטרוקציה שאמורה לתמוך באלומיניום, כאשר הרבה פעמים נדרש להיעזר בפיגומים ייעודיים. 
 • מתקינים את חיפוי האלומיניום בהתאם לסך התכניות. 

אלו חיפויי אלומיניום מומלצים?

חיפויי אלומיניום הוא תחום שהולך וצובר תאוצה, ועל כן הוא יודע להציע עולם שלם של פתרונות ייחודיים – קבלו את הפתרונות המובילים:

 • רפפות אלומיניום – "רפפות אלומיניום", או כפי שרבים מכנים "פרופילים מאלומיניום". מדובר בפתרון ייעודי עבור הצללה וקירוי, פתרון שמאפשר לשמור על מראה מאוורר, נקי ומאוד מודרני. בנוסף, מדובר באלמנט שמאפשר משחק מעניין עם הכנסה של אור טבעי למבנה.

 • אלומיניום דמוי עץ – עוד סוג שמעורר הרבה עניין הוא אלומיניום דמוי עץ. מדובר בחומר האלומיניום שיודע ללבוש נראות של עץ טבעי. מכאן מי מחפש את המראה הפסטורלי, אך בו זמנית מחפש פתרון עמיד לאורך זמן ושאינו דורש תחזוקה, מוצא באלומיניום דמוי עץ מענה אידאלי.

 • פח אלומיניום – פח אלומיניום בעובי 2 מ"מ אינו מצריך פרופיל עזר, ובנוסף הוא עובר באופן פשוט חיתוך וכיפוף בהתאם לתוכנית האדריכלית. מכאן מי שמחפש עיצוב שאינו מושתת על פרופילים, אלא מחפש את המראה היותר שלם, יעדיף את הפתרון הזה.

מהו המחיר של חיפוי אלומיניום?

על מנת לקבל תמונה כללית אודות העלות של חיפוי אלומיניום, נציין שראשית יש להבין בכמה מטר מדובר, איזה סוג של אלומיניום מעדיפים, מה מצריך סוג העיצוב מבחינת עבודת כיפוף, חיתוך וצביעה, כמה רווחים רצויים, האם תנאי השטח מאפשרים התקנה פשוטה ומהי איכות החומר. באופן כללי כן ניתן לומר שמדובר בפתרון שלאורך זמן יותר זול מחיפוי בעץ, וזאת כי מדובר בתוצר שנראה איכותי לאורך שנים ושאינו מצריך תחזוקה. באופן כללי כן ניתן לומר שכל עוד מדובר במחיר של פח מכופף, הרי שאז המחיר נע בין 450 ל800 ש"ח למ"ר, כאשר יש לקחת בחשבון תוספת של 180 – 140 ש"ח למ"ר עבור הפרופיל.

אלו חיפויי אלומיניום קיימים לקירות

חיפוי קיר באלומיניום נהיה מאוד נפוץ, וככול שהשימוש גובר, כך גם המופעים השונים. כאמור יש חיפוי פח אלומיניום, שימוש ברפפות אלומיניום, שיטת חיפוי אלומיניום דמוי עץ, חיפוי קירות חוץ בסרגלי אלומיניום (מאפשר משחק עם צפיפות הפרופילים) וכדומה. עוד ראוי לדעת שפעולת חיפוי קירות אלומיניום אינה רק חיצונית, אלא מגוון מבנים שמקבלים קהל בוחרים בפתרון מעין זה, ולו עבור צרכים עיצוביים, בפרט בחדרים רטובים (למשל במלתחות של מכוני כושר).

אלו חיפויי אלומיניום קיימים לבית/ לבניין?

כל מה שתיארנו עד כה בקלות עשוי להיות תקף גם עבור בתים פרטיים וגם עבור בנייני מגורים, בנייני משרדים ומתחמי קניות גדולי ממדים. כל היופי בפתרון של חיפוי אלומיניום זה שניתן להתאימו בכול פעם מחדש בהתאם לצורך, לגודל ולמקור ההשראה. מכאן שרק נותר להעריך את היתרונות הרבים והיחסיים של חומר האלומיניום ולהתחיל להבין איזה מענה מבקשים שהוא יעניק ואיזה עיצוב מבקשים שהוא ישדר עבור הצורך הפרטי שלכם.

היה לכם מעניין? שתפו..

בחירה נכונה מתחילה בידע. יש לכם שאלות בנושא? אנחנו כאן.

התקשרו עכשיו:

אנחנו מאמינים בידע. נשמח לסייע ולייעץ לכם על מגוון מוצרי אלומניום החדישים שלנו, כאלו שיהפכו את הסביבה והחצר שלכם מודרנית יותר.

להצעת מחיר מנצחת!

השאירו פרטים ומיד נחזור אליכם

דילוג לתוכן