החשיבות של שער כניסה לבית

שער כניסה לבית

אם היינו מציינים שדלת כניסה מאוד חשובה, בוודאי הייתם מרימים גבה, כי עובדות ידועות אין טעם לציין, אך בכול הנוגע לשער כניסה אנשים לא תמיד משוכנעים מדוע מדובר בצורך חשוב ואף בצורך בעל היבטים משמעותיים שנוגעים למגוון תרחישים, ועל כן אם גם אתם מתלבטים אם להוסיף שער כניסה לבית או אם גם אתם מתלבטים עד כמה להשקיע, אתם מוזמנים לקרוא את המאמר הבא ובסופו להיות יותר חכמים.

6 תפקידים חשובים שמאפיינים שער כניסה לבית

ראשית נתחיל מהמובן מאליו. שער כניסה מהווה פרמטר פרקטי ביותר, ומעבר לעובדה שהוא מונע מכל מי שאינו רצוי להיכנס לטרטוריה הפרטית שלכם, הוא מחזיק במגוון תפקידים חשובים – להלן שישה מרכזיים:

1. שומרים על הילדים – השער מאפשר לילדים להתרוצץ בחצר מבלי לחשוש שהכדור שהתגלגל למורד הרחוב יסכן אותם, ולו כיוון שהם החליטו לרוץ אחריו.

2. נמנעים ממבקרים על ארבע – השער מאפשר לשמור על גינת התבלינים מבלי לחשוש שהכלב של השכנים יבוא לבקר ויחליט דווקא עליה לעשות את הצרכים.

3. שומרים על הציוד – השער מאפשר לשמור על הציוד יקר הערך שיושב בגינה (אופניים, ריהוט גינה, פסלים וכדומה), מבלי לחשוש שמישהו יחליט שחבל לא לנסות להרים כמה דברים.

4. משיגים פרטיות מלאה – פרטיות בגינה מאוד חשובה, במיוחד אם רוצים להשתזף או סתם לקרוא ספר בגינה ללא הפרעה, ועל כן טוב לדעת ששער כניסה מונע כל הצצה ותחושה לא נעימה, כך שבאמצעותו מושגת פרטיות מלאה.

5. מאפשרים לכלב חופש מוחלט – יש לכם כלב? אין כמו אזור הגינה עבור הכלב, ועל כן אם מבקשים לאפשר לו חופש גמור אך בו זמנית לוודא שהוא לא יברח, הרי ששער כניסה בהחלט סוגר היטב את הפינה.

6. מייצרים הרתעה – אין זה סוד שבכול מקום שבו גרים עשויים להסתובב גנבים, ועל כן לצד העובדה שגם מכשול כגון שער כניסה ניתן לעבור, הרי שעדיין מדובר בהרתעה, וזאת כי אם אדם בעל כוונות זדון יעבור ליד בית שבחזית שלו יש שער כניסה מאלומיניום וליד בית שבחזית שלו אין שער כניסה, הרי שרוב הסיכויים שהוא ייבחר באופציה היותר קלה, בזו שלא מציבה מכשול.

מייצרים רושם ראשוני באמצעות שער כניסה

בית הוא הרבה ומעבר למקום פרקטי, ועל כן אנשים משקיעים רבות בעיצוב – בעיצוב הפנים, בעיצוב הגינה, בעיצוב המתאר הכללי של הבית וכדומה, ועל כן ממש כפי שבוחרים צבע, קרמיקה, ריהוט וכדומה, כך גם חשוב לבחור עיצוב מתאים לחזית של הבית, וכיוון שאנשים קודם כל נעמדים מול שער הכניסה (לפני שהם מגיעים לדלת הכניסה), זה רק מתבקש להשקיע בשער שמשלים את העיצוב הכללי, שמעניק טעימה לעיצוב הפנימי ושבאופן כללי מייצר רושם ראשוני, כיום ישנם מגוון רחב של שערים לכניסה של הבית, המומלץ שביניהם הוא שער מאלומיניום מכיוון ששערים מאלומיניום הינם עמידים ומחזיקים לאורך שנים רבות ללא חלודה או נזקי טבע.

קצת שעושה הרבה

לצד העובדה ששער כניסה לבית מוסיף רובד לעיצוב הכללי, יש לקחת בחשבון שהרבה פעמים אנשים עוברים לבית קיים ועל כן מחפשים כיצד להפוך את העיצוב ליותר מרשים, ליותר "שלהם" וליותר מתאים מבחינת סגנון, ועל כן הצבה של שער כניסה מאפשרת ליצור את הרובד העיצובי הרצוי ללא יותר מדי השקעה, ואף מדובר באלמנט שההתקנה שלו יחסית מהירה, כך שמרגע קבלת ההחלטה ועד רגע ההתקנה חולפים רק מספר ימים.

כיצד מרעננים עיצוב רק ע"י שער כניסה לבית?

עוד מילה על עיצוב? ובכן הרבה פעמים אנשים מבקשים לרענן את הנראות החיצונית של הבית, ופה באמצעות בחירה בשער כניסה חדש זוכים לשנות בקלות את סך הנראות והרושם הראשוני. ניתן לבחור צבע מיוחד, לשלב חומרים ואלמנטים קישוטיים, לבחור בחומריות חדשה וכדומה, כך שפתאום הנראות הכללית הרבה יותר מרעננת ומרשימה.

התחושה ששער כניסה לבית מעניק

מעבר לעיצוב ופרקטיות, גם יש לדבר על התחושה ששער כניסה מעניק. אנשים הם טיפוסים חברתיים שזקוקים לאנשים נוספים, אך בכול הנוגע לאזור המחייה, קיים רצון קדום לחוש עטופים ומוגנים, ופה שער כניסה לבית מעניק מענה מלא – מאפשר לחוש מוגנים, לדעת שמושגת פרטיות ושאנו הצד שמחליט מתי השער ייפתח וייזמן את הנוף המידי פנימה ומתי השער ייסגר ובכך יאפשר בועה של פרטיות בתוך המרחב הכללי.

שנסכם את החשיבות של שער כניסה לבית?

שער כניסה לבית הוא הרבה ומעבר למחסום פרקטי. הוא מחסום פסיכולוגי, הוא כלי עיצובי, הוא מאפשר לילדים ולחיות הבית להישמר, הוא מעניק הצצה ראשונית לעיצוב הפנימי של הבית והוא בעיקר מגדיר טריטוריה ומעניק

הגנה היקפית. מכאן שאין זה משנה אם מחפשים שער כניסה עם מנגנון מתקדם או אם מחפשים שער כניסה פשוט, וזאת כי עצם קיומו מהווה מענה מלא.

היה לכם מעניין? שתפו..

להצעת מחיר מנצחת!

השאירו פרטים ומיד נחזור אליכם

דילוג לתוכן