גדרות ברזל

גדרות מתכת

גדרות ברזל – גדר נהוג להתקין כיום והיה נהוג להתקין גם בימי קדם, אם כי אז פחות התייחסו להיבט האסתטי, ויותר ביקשו להיעזר בגדר כדי למנוע נפילה ואף על מנת לתחום טריטוריה.

הגדר של היום עשתה דרך ארוכה, וכיום לצד מרכיב הבטיחות, היא גם מעניקה ממד עיצובי חשוב, ופה אתם מוזמנים להכיר גדרות ברזל מעוצבות, ייחודיות, חזקות ועמידות בפני בלאי. מכאן שאם גם אתם משפצים או עומדים לעבור לבית חדש, מוזמנים להבין למה יש לצפות מגדר ברזל מעוצבת, אלו אלמנטים משפיעים על המחיר, היכן מוטב להתקין גדר ברזל, מהם יתרונות החומר וכדומה.

תפקידה של גדר ברזל

 • מעניקה הגנה בפני אנשים לא רצויים, גנבים ומעניקה תחושת פרטיות וניתוק מהסביבה המידית.
 • משדרת "שטח פרטי" – אין כניסה!
 • מייצרת הפרדה וחוצץ מהשכנים, ומהשטח הציבורי.
 • משלימה את העיצוב החיצוני.
 • מקפיצה את ערך הנכס.
 • מפרידה בין שטח פרטי לציבורי.
 • מגדרת את השטח הפרטי – מונעת כניסה לא רצויה.

היתרונות המובילים של גדרות ברזל

לעומת מגוון גדרות מתכת אחרות, גדר מברזל נחשבת סופר איכותית ואף יחסית יקרה ביחס למגוון חלופות. עם זאת, מאחורי המחיר עומדות מספר יתרונות. מדובר בגדר עמידה, כבדה, מרשימה, חזקה, מאוד יציבה, בגדר שיודעת להציע מבחר עיצובים מרשימים ולשלב מגוון אלמנטים פיסוליים, להיצבע בכל גוון שעולה על הדעת ועוד. מכאן שגדר ברזל מאפשרת לדעת שלא רוחות, גשמים, או השתוללות של ילדים יובילו לנזק, כך שהגדר תישאר מרשימה לאורך שנים – ממש כמו בימיה הראשונים.

מעקה ברזל למדרגות

סוגים של גדרות מברזל

בתחום הגדרות ממתכת ניתן למצוא היצע נרחב. מוזמנים לקבל הצצה:

 • גדר ממתכת – לצד גדרות מברזל, ניתן למצוא גדרות שעשויות ממתכות נוספות. מכאן שניתן למצוא גדרות מתכת שעשויים גם מאלומיניום, מנירוסטה ומאיסכורית. לכל גדר יתרון וחסרון משלה, ופה נציין שבעוד שגדר מברזל מאפשרת אינספור עיצובים מרשימים ויוקרתיים (ברזל נחשב חומר גמיש שקל לעבד) ובעוד שגדר ברזל נחשבת מאוד חזקה ועמידה לאורך שנים, נציין שגם לגדר ברזל יש מתחרים. כך למשל גדר מאלומיניום נחשבת יותר זולה והיא אינה צריכה גלוון (מדובר בחומר שאינו מתחמצן ומחליד), וגדר מנירוסטה מבריקה ומרשימה, אך מצד שני מאוד יקרה. מה באשר לגדר מאיסכורית? ובכן פה מדובר בלוחות פלדה דקים שאינם מתאימים עבור בתים ועסקים, אלא מדובר בגדר מתכת שיותר מתאימה לאתרי בנייה ולחציצה בין אתר הבנייה לאזור הציבורי לצורכי בטיחות.

 • גדר זמנית – גדר זמנית לרוב תהיה עשויה מתכת זולה כגון איסכורית. העלות הזולה מאפשרת פתרון נוח, וזאת לצד הרכבה ופירוק נוחים ומהירים. כאן השימוש הוא נטו פרקטי, ובעיקר נחוץ באתרי בנייה, או עבור לקוחות שמבקשים להזמין גדר ברזל מעוצבת, אך עד שההזמנה תהיה מוכנה מחפשים פתרון זמני.

 • גדרות ברזל דקורטיביות – חומר הברזל אינו רק איכותי, יוקרתי וחזק, אלא הוא גם מאפשר משחק רב מבחינה עיצובית. מכאן שאם רוצים גדר ברזל לבית שנראית כמו צמחים מטפסים, אם רוצים גדר שמשחקת עם צורות גיאומטריות, או אם רוצים גדר שמשלבת אשכול ענבים (או צמד ציפורים), הרי שמראש טוב לדעת שהכול אפשרי.

 • גדר עם שער – כיוון שחומר הברזל מאוד חזק ויודע לשאת משקל רב, ניתן לשלב שער כניסה לחצר מברזל, כך שניתן לצאת ולהיכנס דרך הגדר באופן נוח ומסודר. עם זאת, אם רוצים לשמור על שפה עיצובית אחידה ומבקשים שער חשמלי עבור הגדר, נהוג בדרך כלל לבחור בגדר מתכת מחומר אלומיניום, וזאת כיוון שכך המשקל של השער יהיה יותר קל, עובדה שמסייעת לשמור על המנגנון החשמלי בצורה אידיאלית. חשוב לציין ששער מברזל הוא עמיד עוד יותר ואנשים המחפשים בטיחות יתרה מומלץ לבחור בשער חשמלי מברזל.
 •  
 • גדרות אטומות – רבים שבוחרים בגדר ממתכת בוחרים לשחק עם מרווחים שמאפשרים ההצצה ומעניקים תחושת מרחב, אך יש אנשים שדווקא מחפשים את המראה האטום. אם כיוון שמבקשים לחוש 100% פרטיות ואם כיוון שמבקשים להגביר את מוטיב ההגנה. עם זאת, פה המקום לציין שגם גדר ברזל אטומה עשויה לשלב מגוון אלמנטים מיוחדים, כך שבהחלט מדובר באופציה שעשויה להיות מרהיבה.

 • גדר סורגים – "גדר ברזל חשופה", או פשוט "גדר סורגים", מציעה את הסוג הנפוץ והזול ביותר בטריטוריה. כאן העיצוב מיישר קו עם נטו פרקטיות. הסורגים מותקנים באופן סטנדרטי לאורך או לרוחב (לרוב עדיף לאורך), כאשר הם עשויים לחבור ישירות לאדמה, או למסגרת יותר עבה. באופן שכזה זוכים לראות כמה שיותר מהנוף המידי וליהנות מאיכות החומר, ובו זמנית לשלם מחיר יחסית נמוך. אופציה שכזו נהוג למצוא בבניינים משותפים, מחוץ למוסדות, לצד מתחמים ציבוריים וכדומה.

 • גדר ברזל לגינה – ברוב המקרים אין זה כלל הכרחי מבחינת התקנות המקומיות להתקין גדר, אך עדיין רבים בוחרים שכן לבצע זאת, וזאת משלל סיבות. גדר ברזל לגינה מעניקה תחושת פרטיות, גדר ברזל לחצר מאפשרת לילדים לשחק במתחם מגודר בבטחה, גדר ברזל מסייעת להכתיב לשכנים מהו השטח שלכם ומהו השטח שלהם, גדר ממתכת מונעת מכלבים להשאיר "מזכרות" על הדשא, גדר מאפשרת לעשות ברביקיו מבלי לחוש שכל השכנים רואים וכדומה.

 • גדר ברזל לבתים משותפים/ לבנייני מגורים – גם בניינים משותפים הרבה פעמים בוחרים בגדרות מתכת, וזאת כי התוצאה מרהיבה, ייחודית ותומכת בערך של הנכסים. מעבר לכך, כל עוד העבודה מתבצעת כראוי אין בלאי, כך שההוצאה המשותפת היא חד פעמית. מחפשים סיבה נוספת? ובכן כיוון שסך ההוצאה מתחלקת בין כמה אנשים זוכים להשיג תוצאה מרשימה ואיכותית, וזאת מבלי להוציא לבד את כל הסכום.

 • גדרות מתכת מוסדיות – גם עבור מוסדות ציבוריים, פארקים ובתי עסק נהוג להיעזר לא מעט בגדרות ברזל. פה יש שיבחרו בדגמים יותר פשוטים, אך מנגד יש מי שייבחר בדגמים מיוחדים, וזאת כדי לתמוך בסטטוס היוקרתי של המוסד/בית העסק. פה נציין שבין היתר ניתן לרכוש גדר מתכת בהרכבה עצמית, במיוחד כאשר מבקשים להוזיל עלויות.

 • גדר ברזל לחנייה – מבקשים להגן על הרכב מפני פורצים? הכי בטוח להתקין גדר מתכת שתייצר חוצץ משמעותי ומאיים, כזה שגורם לעבור לרכב הבא. כמו כן, כיוון שהחנייה נמצאת בחזית, גדר ברזל לחנייה משלימה באופן מרשים את העיצוב החיצוני.
 • גדר ברזל למרפסת – יש אנשים שבין היתר בוחרים להתקין גדר ברזל למרפסת, וזאת כי הם מבקשים לשלב בין מעקה גבוה לסוכת ברזל (פריט מרשים ביותר), כך שרצוי לקחת בחשבון שגדר ברזל פותחת פתח לאינספור אפשרויות עיצוביות שמומלץ לנצל.
 • גדר ברזל מעוצבת – ברזל ניתן לצקת, לרתך, לעבד בשיטת עיבוד שבבי, לעבד באמצעות עבודת נפחות ברזל ועוד, כך שמבחינת עיצוב גדרות ברזל השמיים הם הגבול.

עיצוב גדרות ברזל

בעולם שבו ניתן להשיג הכול מהכול, הגדר היא הרבה יותר מאלמנט עיצובי מאשר אלמנט פרקטי (עם כל הכבוד). מכאן כשאנשים ניגשים לבחור גדר ברזל הם לא פעם מתקשים לקבל החלטה, וזאת כי מדובר בחומר שמאפשר ליצור יחסית בקלות אינספור עיצובים מרשימים. מבקשים סיוע? מזמינים אותכם לבצע 5 מהלכים:

 1.  ראשית אתם מוזמנים לעיין בקטלוג המרשים שלנו שמציע מגוון מפואר ומרשים של עיצובים, כך שתתחילו להבין לאיזה סגנון יותר מתחברים, אלו אלמנטים מבקשים לשלב, אלו גוונים מועדפים וכדומה.
 2. תגדירו תקציב תקרה ובמקביל תבחנו מהו האורך והגובה הרצוי של הגדר, כך שתוכלו להבין מהן הגבולות ובמקביל מהן האפשרויות. נשמח לסייע בנושא.
 3. . תשקלו לשלב אלמנטים משלימים, כגון תאורה, מצלמות אבטחה, תיבת דואר וכדומה.
 4. תזכרו שגדר יכולה להגיע בכל גוון רצוי ובאינספור עיצובים, כך שמוטב להישען על הקטלוג כדי להגדיר קווים מנחים, אך גם יש להבין מה אתם בדיוק מבקשים, ולאפשר לנו להגשים לכם את החזון העיצובי.
 5. כדי לא ללכת לאיבוד אנחנו מציעים לכם להיעזר במספר עוגנים. הכוונה היא להבין איזה סגנון מחפשים (מודרני, הייטקיסטי, או אולי בכלל כפרי) ולהתחשב בעיצוב של הסביבה המידית – בין אם זו הנראות החיצונית של הבית ובין אם זו הנראות החיצונית של הגינה. כמו כן, יש להבין האם מבקשים שגדר ממתכת תשתלב באופן הומוגני עם הנראות הכללית, או שלחלופין תעניק קונטרסטיות מרשימה שתייצר עניין.

התקנה של גדר ברזל

כידוע, חשוב להקפיד על איכות חומר הגלם ובין היתר להתחשב בעלות הרצויה ובעיצוב שאליו שואפים. עם זאת, גם חשוב ביותר להקפיד על התקנה מקצועית, ממש כפי שאנחנו בחברת פרגולה ישראלית מציעים. מה חשוב לדעת אודות התקנה של גדרות ברזל? ובכן טרם מגיעים ליום ההתקנה של גדר ברזל יש להתחשב במגוון משתנים. הכוונה היא שיש לבחון האם הגדר אמורה לשבת על חומת בטון, או להתחבר ישירות לאדמה. יש לבחון מהו הגובה של הגדר ועד כמה היא כבדה (תלוי בעיצוב שנבחר). יש לבחון מהם תנאי השטח, כך שאם מדובר באדמה סלעית או בתוואי שטח משופע, יש להיערך לכך מראש. יש לבחון מהו העובי של הפרופילים שנבחרו. יש לבחון מאיזה צד מעדיפים לבצע את הריתוך (כך שהעבודה שתתקבל תהיה כמה שיותר אסתטית). יש לבחון אלו פרטי חיבור רצויים. יש לבחון מהו הרווח הרצוי בין השלבים וכדומה. כמו כן, יש לבחון שעומדים בתקנים המחמירים ביותר ושהגדר אכן מחוברת לקרקע כראוי, כך שעם הזמן היא לא תקבל זווית, לא תתמוטט ואף כדי שתימנע שחיקה.

עמידות גדר ברזל במרחב החיצוני

ברזל ידוע כחומר יוקרתי, חזק, עמיד, מרשים בגוונו הטבעי וכדומה, אך ברזל גם ידוע כחומר שנוטה להחליד בעת מגע ממושך עם לחות ומים. כיצד אם כן פותרים את הבעיה? כיצד ניתן ליהנות מגדר מתכת במרחב החיצוני מבלי לסבול מנראות לא רצויה של חלודה? ובכן כאן רצוי לדעת שכאשר מדובר בגדר מברזל לגינה (או לכל מקום חיצוני אחר), החומר עובר תהליך מקצועי של "גלוון חם". מדובר בטבילה של החומר באמבט אבץ, כך שהחומר "עוטה" שכבת הגנה משמעותית. באופן שכזה מזג האוויר לא פוגע במראה הרצוי. לא בעוד שנתיים ולא בעוד עשר שנים.

מעבר לחשיבות של עבודת גלוון איכותית עבור גדרות מתכת, נציין שגם לפרמטר של הצביעה יש חשיבות אדירה. כאשר מזמינים גדר מתכת עבור המרחב החיצוני, הכרחי לוודא שהיא עוברת תהליך צביעה אלקטרו סטטי בתנור ייעודי, וזאת כדי להבטיח שהצבע לא יתקלף, אלא יהפוך להיות חלק מהחומר. באופן שכזה הבלאי של הגדר לאורך השנים יהיה מינורי ולא יצריך עבודות שיקום.

הכול על תכנון גדרות ברזל

כאשר אנחנו ניגשים לסייע ללקוח לתכנן גדר מברזל, אנחנו מבקשים להבין מספר פרמטרים טרם יוצאים לדרך.

 • מהו האורך והגובה הרצוי.
 • האם מבקשים לשלב בגדר אלמנטים נוספים (למשל אמצעי תאורה).
 • עד כמה מבקשים שהגדר תייצר הסתרה.
 • האם מכוונים לדגמים מיוחדים שכוללים אלמנטים אומנותיים.
 • מהו טווח המחירים ההגיוני מבחינת הלקוח.
 • האם יש בשטח שמיועד להתקנה פרמטר שדורש הכנה מקדימה.
 

לאחר שהבנו מה חשוב ללקוח בקטגוריית גדרות מתכת, אנחנו עוברים לבחון את סך הנתונים בשטח ומציעים לעבור על גלריית הדגמים שלנו, תוך כדי הכוונה לסגנון המועדף.

באופן שכזה אט אט מסייעים להיסגר על הדגם הרצוי לצד התייחסות לדגשים אישיים, ומנקודה זו אנחנו בוחרים את הפרופילים האידאליים, מכניסים את המסגרייה לפורמט עבודה ואף מתאמים עמכם יום הגעה אידאלי, אליו אנחנו מגיעים ערוכים מא' ועד ת', כך שהגדר שלכם לא רק תענה על הצורך באופן אידיאלי ותיראה מדהים, אלא גם תהיה בטיחותית ותלווה אותכם כהלכה לאורך שנים על הצד הטוב ביותר.

עלות של גדרות ברזל

המחיר של גדרות ברזל עשוי לנוע בין 500 ל-880 ש"ח למטר, אך גם עשוי לעלות הרבה יותר. כך למשל נציין שאם הגדר כוללת פרופיל צפוף או אלמנטים מיוחדים, המחיר עשוי לנוע בין 1200 ל2200 ש"ח למטר.

באופן כללי יש להבין שכל עוד בוחרים בתוספת לגדר, בריבוי של אלמנטים מעוצבים, בגובה שנחשב יחסית גבוה, או בצביעה בתנור (בהחלט אופציה עדיפה), הרי שהמחיר הבסיסי יזנק. כמו כן, אם פני השטח אינם ישרים המחיר יקפוץ. אם מדובר בגדר מאוד ארוכה, השינוע עשוי לייקר את המחיר הסופי. אם ראשית נדרשים לפרק

את הגדר הישנה, גם כן יש לצפות לתוספת במחיר וכדומה, כך שאנחנו לא ממהרים לזרוק באוויר מחירים טרם מבררים לגבי סך המשתנים.

גדרות ברזל מזמינים דרך חברת פרגולה ישראלית

יש לא מעט חברות שמוכרות גדרות מברזל, אך חברת פרגולה ישראלית נחשבת כחברה מובילה בתחום, וזאת בשל מגוון סיבות חשובות. חברת פרגולה ישראלית ידועה כחברה אמינה ומנוסה בתחום גדרות מתכת, וגם גדרות מאלומיניום,  כך שכאן תמצאו מענה מקצועי עבור כל צורך פרקטי ועיצובי שנוגע לעולם הגדרות ולחומר הברזל בפרט. מעבר לכך, אנחנו עובדים עם חומרי הגלם הטובים ביותר (באחריות!), מחזיקים בסך האישורים הנדרשים, מקפידים על התקנים שנוגעים לגדרות, מחזיקים צוות התקנה מעולה, מאפשרים לחבר לגדר אלמנטים משלימים, מעמידים לרשותכם מבחר מגוון של עיצובים, מתחזקים מסגרייה מקצועית שמציעה את כלי העבודה המתקדמים ביותר ואף מזמינים אותכם לבחור את העיצוב הנכון ביותר נקודתית עבורכם ולצד הנחייה צמודה.

מוזמנים לפנות עם שאלות נוספות.

תמונות - גדרות ברזל

בחירה נכונה מתחילה בידע. יש לכם שאלות בנושא? אנחנו כאן.

התקשרו עכשיו:

אנחנו מאמינים בידע. נשמח לסייע ולייעץ לכם על מגוון מוצרי אלומניום החדישים שלנו, כאלו שיהפכו את הסביבה והחצר שלכם מודרנית יותר.

להצעת מחיר מנצחת!

השאירו פרטים ומיד נחזור אליכם

דילוג לתוכן